بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم همیشه پر رونق بوده است و همیشه حوزه خوبی برای سرمایه‌گذاری به حساب آمده است؛ اما شاخص‌های زیادی در ارزش‌گذاری یک خودروی دست دوم تاثیرگذار هستند که قبل از خرید یک خودروی دست دوم باید از آن‌ها آگاهی کافی داشته باشیم. متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن معیارهای تاثیرگذار در قیمت‌گذاری خودروهای دست دوم، برای اولین بار در ایران اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص تعیین قیمت و کارشناسی خودروهای کارکرده و دست دوم را کرده‌اند. شاخص‌هایی مثل قیمت روز ارز، آپشن‌های خودرو، سلامت ظاهری اتومبیل، سلامت فنی خودرو و همچنین زمان خرید و فروش اتومبیل از جمله شاخص‌های مهمی هستند که در قیمت گذاری خودروهای دست دوم نقش دارند. کارشناسان لوکاپرو با بررسی تمام شاخص‌ها قادر هستند شما را در سرمایه‌گذاری در حوزه خودروهای دست دوم راهنمایی کنند تا یک سرمایه‌گذاری کم ریسک و پر سود را تجربه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات کارشناسی و قیمت گذاری خودروهای دست دوم ارائه شده از سوی مجموعه لوکاپرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما بر اساس میزان سرمایه شما، بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد کنند. در ادامه به بررسی برخی از شاخص‌های مهم در قیمت گذاری خودروهای دست دوم می‌پردازیم.

تعیین وضعیت سلامت ظاهری خودرو

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تاثیرگذار در قیمت خودروهای دست دوم، سلامت ظاهر آن‌ها است. هرگونه خط و خراش عمیق و رنگ‌شدگی می‌تواند باعث کاهش قیمت خودروهای کارکرده شود؛ از همین رو قبل از خرید خودروهای دست دوم باید با بهره‌گیری از دانش کارشناس و همچنین دستگاه‌های مدرن عمق سنج رنگ، وضعیت سلامت ظاهری خودرو را بررسی کنید. تمام پیچ‌های زیر کاپوت و نواحی داخلی بدنه خودرو باید به خوبی بررسی شود تا از تعویضی بودن یا نبودن قطعات بدنه اتومبیل اطمینان حاصل شود. برای بررسی وضعیت ظاهری بدنه خودروهای دست دوم، می‌توانید از خدمات تخصصی لوکاپرو در این حوزه استفاده کنید.

وضعیت ارز و زمان خرید

برای قیمت گذاری یک خودرو باید به میزان خرید و فروش بازار اتومبیل نیز توجه کرد. برخی از خودروها همچون اتومبیل‌های کروک و رودستر در فصول سرد سال قیمت کمتری نسبت به فصول گرم سال دارند؛ از همین رو قبل از قیمت گذاری یک اتومبیل دست دوم بهتر اس وضعیت بازار آن خودرو را هم بررسی کنید و با قیمت ارز (دلار) همان زمان، قیمت اتومبیل را مورد ارزیابی قرار دهید. برای اینکه خرید هوشمندانه‌تری داشته باشید، می‌توانید از خدمات کارشناسی و خرید و فروش لوکاپرو استفاده کنید.

وضعیت سیستم‌های داخلی اتومبیل

وضعیت سلامت سیستم‌های داخلی اتومبیل مهم‌ترین شاخصی است که باید بررسی کنید. خودرویی که از نظر فنی دچار مشکل شده است یک اتومبیل بی‌ارزش است؛ از همین رو استفاده از دستگاه‌های مدرن دیاگنوسیس یا همان دیاگ برای بررسی وضعیت سیستم‌های داخلی خودرو یک امر ضروری است. همچنین شاخص‌های مثل دور موتور و وضعیت رسوب‌دهی سوپاپ‌ها و همچنین وضعیت سلامت باتری خودروهای دست دوم نیز باید بررسی شوند؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید یک خودرو دست دوم آن را به مراکز کارشناسی تخصصی نشان دهید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here