در تمام کشور‌های توسعه یافته، در چند سال اخیر استفاده از پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ‌ها یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای محافظت از بدنه اتومبیل‌ها بوده است؛ از همین رو تیم تیونینگ و دیتیلینگ مجموعه لوکاپرو، این امکان را فراهم ساخته است که دارندگان اتومبیل‌ها در ایران نیز بتوانند از این پوشش‌های مقاوم استفاده کنند. پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ، پوششی نامرئی است که اتم‌های سازنده آن مانند اتم‌های سازنده شیشه‌های ضد گلوله با هم پیوندی مستحکم و بسیار مقاوم تشکیل می‌دهند. پوشش‌های نانو سرامیک به صورت مایع هستند و معمولا به شکل اسپری یا قطره‌ای استفاده می‌شوند. پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ از جمله متریال‌های محافظتی بوده است که از جت‌ها و پهباد‌های جنگی به دنیای خودرو رسیده است؛ از همین رو بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند پوشش‌های نانو سرمایک می‌توانند باعث افزایش خاصیت آیرودینامیکی بدنه خودرو‌ها شوند و میزان برخورد ملکول‌های هوا را با آن‌ها کاهش دهند.
به طور کل خواص و فواید پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ‌ها، بسیار زیاد است و در ادامه چند خاصیت این پوشش‌ها را بررسی خواهیم کرد. برای بهره‌بری از سرویس‌های تخصصی محموعه لوکاپرو در خصوص پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ بر روی خودرو‌هایتان، می‌توانید با شماره‌های قرار داده شده در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

پوشش‌های نانو سرامیک بر روی بدنه خودرو‌ها

پیش‌گیری از بوجود آمدن خط و خش

شاید اصلی‌ترین دلیل برای اینکه بدنه خودروتان را با استفاده از پوشش‌های نانو سرامیک مقاوم کنید، جلوگیری از بوجود آمدن خط و خش‌های معمول بر روی بدنه اتومبیلتان باشد. با استفاده از پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ‌ها دیگر نیازی به نگرانی در خصوص خط و خش‌های سطحی بر روی بدنه خودروتان نیست و بدنه اتومبیلتان در برابر هرگونه تنش و کرنش سطحی مقاوم خواهد بود. در واقع با بهره‌گیری از گلاس کوتینگ‌ها به عنوان لایه پوششی بدنه اتومبیلتان، دیگر به واکس و پولیش نیازی پیدا نخواهید کرد.

پیش‌گیری از بوجود آمدن خط و خش

جلوگیری از آفتاب‌سوختگی

یکی از عمده‌ترین استفاده‌های پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ‌ها بر روی بدنه خودرو‌ها، جلوگیری از آفتاب‌سوختگی سقف یا کاپوت اتومبیل است. پوشش‌های گلاس کوتینگ‌ با بهره‌گیری از فناوری نانو قادر هستند از رنگ بدنه شما در برابر اشعه فرابنفش مخرب نور خورشید محافظت کنند، به همین دلیل همیشه پیشنهاد می‌شود افرادی که اتومبیل‌هایی به رنگ‎‌های تیره و سیاه دارند، حتما از پوشش‌های نانو سرامیک استفاده کنند تا خودرو آن‌ها در برابر نور آفتاب مقاوم شود و رنگ بدنه آن دچار آفتاب‌سوختگی نشود.

جلوگیری از آفتاب‌سوختگی

براق شدن بدنه اتومبیل‌

همانطور که گفتیم یکی از سرویس‌های تخصصی که تیم تیونینگ و دیتیلینگ خودرو ارائه می‌دهد، خدمات پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ‌ها بر روی بدنه خودرو‌ها است؛ این پوشش‌ها دارای اتم‌های منظم و البته مستحکمی می‌باشند که نور را به شکل حیرت‌آور و چشم‌گیری منعکس می‌کنند، این انعکاس نور توسط اتم‌های سازنده در پوشش‌های نانو سرامیک، باعث براق شدن بدنه اتومبیل‌ها می‌شود. البته این موضوع را هم باید در نظر گرفت که گلاس کوتینگ‌ها از بوجود آمدن لکه‌های اسیدی و آلودگی‌های مضر بر روی بدنه خودرو جلوگیری می‌کنند که همین موضوع باعث کدر نشدن رنگ بدنه اتومبیل در طول زمان خواهد شد.
برای استفاده از پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ برای بدنه خودروتان، می‌توانید از خدمات و سرویس‌های تیم متخصص لوکاپرو استفاده کنید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مدرج در وب سایت لوکاپرو، تماس حاصل بفرمایید.

براق شدن بدنه اتومبیل‌

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here