امروزه کارشناسی خودرو‌ها چه از نظر فنی و چه از نظر ظاهری از اهمیت بالایی برخوردارند؛ زیرا بر اساس داده‌های بدست آمده خرید و فروش خودرو‌های کارکرده و دست دوم بیش از پیش از مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته است. اگر بخواهیم فرآیند کارشناسی اتومبیل‌ها را بررسی کنیم، می‌توانیم این فرایند را به دو قسمت ظاهری و فنی تقسیم بندی کنیم.

Automotive-Bachelor

کارشناسی خودرو از نظر فنی

در فرآیند کارشناسی فنی خودرو‌ها، کارشناس با استفاده از دستگاه‌های دیاگنوستیک یا دیاگ، اقدام به بررسی سیستم‌های داخلی اتومبیل می‌کند. یادمان باشد خودرویی که از نظر فنی مشکل داشته باشد، خودرویی خطرناک و کم ارزش به حساب می‌رود، به همین دلیل سلامت فنی یک خودرو بسیار مهم‌تر از سلامت ظاهر آن است. این را هم باید در نظر بگیریم که سلامت فنی اتومبیل مختصر به میزان کارکرد آن نیست و عواملی همچون دود اگزوز، رسوبات موتور، نحوه استارت خودرو و… از عوامل مهمی است که کارشناسان لوکاپرو آن‌ها را آنالیز می‌کنند. کارشناسان لوکاپرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های مدرن و دقیق تمام سیستم‌های داخلی یک خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهند. کارشناسان متخصص لوکاپرو برای بررسی فنی یک اتومبیل، ابتدا مواردی را بررسی می‌کنند که سلامت کلی خودرو را نشان می‌دهند، مانند دودی که از اگزوز اتومبیل می‌آید و یا وضعیت ظاهری موتور خودرو که اثر مستقیم بر روی سیستم‌های داخلی دارد، اگر وضعیت ظاهری موتور اتومبیل مورد نظر نامناسب باشد و رسوبات و آلودگی‌ها دریچه‌های آن را مسدود کرده باشد، نشان می‌دهد که سرویس‌های لازم بر روی موتور خودرو انجام نشده است و به احتمال زیاد اتومبیل از نظر فنی مشکل دارد، اگر هم دود خارج شده از اگزوز، غلیظ و سیاه باشد، نشان می‌دهد که خودرو دچار روغن سوزی شده است و از نظر فنی سالم نیست.

Bachelor-of-Automotive-Technically

کارشناسی خودرو از نظر ظاهری

بعد از فرآیند کارشناسی فنی خودرو، نوبت به بررسی وضعیت ظاهری آن می‌رسد. با توجه به وضعیت خرید و فروش خودرو‌های دست دوم در ایران، سلامت بدنه و ظاهر خودرو، در امر ارزش‌گذاری اتومبیل بسیار مهم است. یکی از عواملی تاثیر‌گذار بر روی قیمت خودرو، وضعیت رنگ بدنه است، به عبارتی رنگ شدگی قطعات خودرو در هنگام صافکاری و ترمیم، بر روی قیمت اتومبیل تاثیر‌گذار است و ارزش آن را پایین می‌آورد. از آنجایی که قطعات آسیب دیده در تصادفات سنگین، هیچگاه مانند روز اول نمی‌شوند، باید تمام قطعات توسط کارشناس رنگ خودرو بررسی شود تا سلامت آن‌ها تایید شود. از مهم‌ترین قطعاتی که کارشناسان لوکاپرو بررسی می‌کنند، ستون و سقف است، زیرا این دو قطعه اگر رنگ شده باشند، به معنی آن است که خودرو تصادف سنگین داشته است و اتومبیل سالم نیست و آسیب دیده است. تیم متخصص لوکاپرو بعد از بررسی سقف و ستون، در‌ها و گلگیر‌ها را بررسی می‌کند، این دو قطعه بیشتر در معرض آسیب هستند به همین دلیل اهمیت کمتری در ارزش گذاری دارند و رنگ شدگیشان به معنی آسیب دیدگی خودرو نیست ولی در قیمت نهایی اتومبیل تاثیر گذار است، بعد از در‌ها و گلگیر‌ها نوبت به کاپوت و صندوق عقب خودرو می‌رسد، که کارشناسان ما با بررسی مقدار رنگ شدگی در این قطعات متوجه می‌شوند که خودرو آسیب جدی دیده است و یا نه و در آخر سپر که در ارزش‌گذاری اتومبیل تاثیر زیادی ندارد، زیرا سپر‌ها معمولا در معرض ضربه هستند. تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های مدرن و دقیق تمام قطعات خودرو را بررسی می‌کنند و نتیجه نهایی را به شما اعلام می‌کنند، این بررسی‌ها باعث می‌شود که کارشناسان ما بتوانند قیمت کف ( پایین‌ترین) و قیمت سقف ( بالا‌ترین ) یک خودرو را اندازه‌گیری کنند. برای بهره‌مند شدن از خدمات کارشناسی رنگ تخصصی، با لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به محل مورد نظر شما بیایند و خودروتان را کارشناسی کنند.

Automotive-expert-in-appearance

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here