همانطور که پیش‌تر گفته بودیم، ترمیم و صافکاری فلاپ خودرو یک امر تخصصی است، زیرا در زمان ترمیم و صافکاری فلاپ اتومبیل نباید فلاپ ترمیم شده کوچکترین تغییر فرمی نسبت به فرم اولیه خود داشته باشد، به دلیل آنکه، به طور کلی فرم فلاپ تاثیر بسزایی بر روی هندلینگ اتومبیل دارد.
دیفیوزر یا فلاپ اتومبیل، قطعه اضافی است که به سپر خودرو نسب می‌شود، و نقش مهمی در بالا بردن قدرت مقاومت سپر اتومبیل و همچنین هندلینگ خودرو دارد. فلاپ خودرو نیز مانند سپر جزئی از جلوبندی یک اتومبیل به حساب می‌رود، همین امر نشان دهنده تاثیر فرم فلاپ خودرو، بر روی هندلینگ و کنترل اتومبیل است. فرم بدنه فلاپ‌های نصب شده به زیر سپر اتومبیل‌ها معمولا شیار‌هایی دارند که این موضوع به دلیل روان‌تر کردن جریان هوا از زیر اتومبیل است؛ فلاپ نصب شده بر روی خودرو با استفاده از شیار‌ها و خطوط بدنه خود، باعث بالا رفتن چسبندگی اتومبیل می‌شود که همین امر باعث می‌شود کنترل و هدایت اتومبیل در سرعت‌های بالا آسان‌تر شود. به دلیل فرم منحصر به فرد فلاپ خودرو، ترمیم و صافکاری این قطعات می‌بایست توسط متخصص انجام بپذیرد تا مشکلی در هندلینگ اتومبیل بوجود نیاید. به همین دلیل تیم متخصص لوکاپرو با بهره‌گیری از بررسی‌های انجام شده بر روی آیرودینامیک خودرو‌های مختلف، اقدام به ارائه خدمات تخصصی صافکاری و ترمیم فلاپ اتومبیل کرده است. در نظر بگیرید که فلاپ اتومبیل یک قطعه کاربردی است و در هنگام صافکاری و ترمیم فلاپ، صافکار نباید به رنگ فلاپ توجه خاصی کند و بیشتر فرم صحیح آن اهمیت دارد از همین رو عملیات صافکاری فلاپ اتومبیل، معمولا به صورت صافکاری با رنگ انجام می‌پذیرد و در طول این پروسه سعی می‌شود فلاپ خودرو از طریق روش‌های مختلف صافکاری به فرم صحیح خود بازگردد. در نظر بگیرید ساختمان فلاپ اتومبیل در زمان ترمیم و صافکاری نباید ضعیف شود زیرا مهم‌ترین وظیفه فلاپ خودرو، محافظت از قسمت زیر اتومبیل است به همین دلیل متخصصان و صافکار‌های تیم لوکاپرو از ضربه‌های مکرر با موج کوتاه برای ترمیم فرم فلاپ خودرو استفاده می‌کنند. همچنین متخصصین لوکاپرو برای اینکه ساختار کلی فلاپ اتومبیل پس از آسیب حالت ایستای خود را حفظ کند، از جوش‌های فایبرگلاس استفاده می‌کنند؛ این نوع جوش‌ها که به صورت نقطه‌ای بر روی بدنه فلاپ وار می‌شوند باعث افزایش استحکام فرم ساختار فلاپ خودرو می‌شوند و همچنین مقاومت فلاپ را در برابر ضربات و فشار‌ها بیشتر می‌کنند.

 صافکاری دیفیوزر

رنگ‌آمیزی فلاپ خودرو

همانطور که گفتیم متخصصان لوکاپرو برای اینکه خللی در استحکام و ایستایی فرم فلاپ بوجود نیاید از جوش‌های نقطه‌ای و ضربات مکرر کوتاه برای ترمیم و صافکاری فلاپ اتومبیل استفاده می‌کنند، همین موضوع باعث می‌شود رنگ فلاپ دچار آسیب شود و در نهایت نیاز به رنگ‌آمیزی بدنه فلاپ خودرو باشد. برای رنگ‌آمیزی فلاپ اتومبیل متخصصان ما، ابتاده با استفاده از سمباده و متد‌های کاربردی دیگر، سطح بدنه فلاپ خودرو را صاف و صیقل می‌کنند سپس با استفاده از رنگ بدنه فلاپ را رنگ‌آمیزی می‌کنند؛ این پروسه حداقل ۳ بار انجام می‌شود تا پوسته فلاپ کامل و به صورت لایه‌ای رنگ شود، سپس تیم متخصص لوکاپرو با استفاده از پولیش و دستگاه پولیش ( بافر ) سطح فلاپ خودرو را به صورت کامل پولیش می‌زند تا هم استحکام آن را بالا ببرد و هم جلوه و درخشندگی فلاپ خودرو به پوسته آن بازگردد.

Safkari-Diffiuser2

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here