دریافت برچسب تاییدیه معاینه فنی چند سالی است که به عنوان یک قانون مهم و اساسی برای خودروهایی با عمر بیشتر از 4 سال وضع شده است. برای دریافت برچسب معاینه فنی باید خودرو شما از استانداردهای این نهاد نظارتی برخوردار باشد، در غیر این صورت برگه معاینه فنی دریافت نخواهید کرد و از نظر پلیس راهنمایی و رانندگی ایران اتومبیل شما صلاحیت ورود به جاده‌های برون شهری و خیابان‌های درون شهری ندارد. برخی از شاخص‌های تعیین شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی برای دریافت معاینه فنی در چند سال اخیر تغییر کرده است؛ از همین رو در این نوشته کوتاه قصد داریم شرایط دریافت معاینه فنی در سال 97 را باهم بررسی کنیم تا بیشتر با نحوه دریافت برگه معاینه فنی آشنا شوید. اگر خودرو شما هم مربوط به قبل از سال 2013 است و بیش از 4 سال از زمان تولید آن گذشته باشد، بدانید که به دریافت گواهی و برگه تاییدیه معاینه فنی احتیاج پیدا خواهید کرد و بهتر است همین امروز برای دریافت این برگه اقدام کنید.
شرایط ظاهری خودرو برای دریافت معاینه فنی
بر اساس آخرین استانداردهای ثبت شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی ایران، اتومبیل‌ها برای دریافت گواهی معاینه فنی، باید از نظر ظاهری در سلامت کامل مشاهده شوند. یعنی تمام چراغ‌های عقب و جلو بدون هیچ‌گونه مشکلی کار کنند و بدنه خودرو دچار زنگ زدگی یا خوردگی نشده باشد. در بررسی ظاهری خودرو هنگام دریافت معاینه فنی، طلق چراغ‌های عقب و جلو و همچنین چراغ‌های راهنما نباید دچار شستگی، ترک‌خوردگی و یا حتی لکه شده باشند؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به مراکز عرضه معاینه فنی با بهره‌گیری از خدمات شستشوی طلق چراغ ارائه شده توسط تیم لوکاپرو، وضعیت چراغ‌های خودرو خود را بهبود ببخشید. همچنین در زمان دریافت کارت معاینه فنی مواردی همچون وضعیت دود خروجی اگزوز، فرم جلوبندی، کمربندایمنی، برف ‌پاک‌کن‌ها، سلامت لاستیک‌ها، وضعیت شیشه‌ها و سیستم شیشه‌شور و چراغ‌شور خودرو نیز به صورت ظاهری بررسی می‌شود.
مهم‌ترین معیارهایی که در معاینه فنی بررسی می‌شوند.
مهم‌ترین معیارها و شاخص‌های تعیین شده برای دریافت کارت معاینه فنی، مربوط به مسائل فنی خودرو است. بررسی میزان میزان انتشار عناصر آلاینده گازهای خروجی از اگزوز خودرو یکی از اصلی‌ترین بخص‌های بررسی خودرو در معاینه فنی است. در این قسمت کاتالیزور کانورتر خودرو شما باید در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد، در غیر این صورت آزمون اندازه‌گیری دور موتور را نمی‌تواند بگذراند. همچنین بخش‌هایی مثل ترمز، باتری، کمک فنرها، صفحه کلاچ و دیگر قطعاتی حیاتی و مهم خودرو توسط کارشناسان معاینه فنی بررسی خواهد شد؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به مراکز عرضه‌کننده برگه معاینه فنی، حتما با مراجعه به مراکز خودرویی لوکاپرو از سلامت سیستم‌های اتومبیل خود در شرایط متفاوت اطمینان حاصل بفرمایید. همچنین در نظر بگیرید که خودروهایی با عمر بالای 4 سال، اگر برگه معاینه فنی معتبر نداشته باشند، روزانه 50 هزار تومان توسط سیستم کنترلی پلیس راهنمایی و رانندگی ایران، جریمه خواهند شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات مجموعه لوکاپرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here