حدود بیست سال پیش، کمپانی بزرگ بی ام و، سری ۸ را معرفی و به بازار ارائه کرد، که این خودرو با طراحی خاص و همچنین موتور ۱۲ و ۸ سیلندری خود، یکی از لوکس‌ترین کوپه‌های آن زمان بود. به دلیل هزینه بالای تولید، کمپانی بی ام و از این سری فقط ۳۰ دستگاه تولید کرد که همین امر سری ۸ را به یک خودرو کلکسیونی و سوپر لوکس تبدیل کرد.

سری 8 افسانه‌ای در راه است!

سری ۸ در فستیوال Villa d’Este

همیشه شاهد خودرو‌های جدید و لوکس در فستیوال خودروی Villa d’Este هستیم؛ اما این بار
بی ام و با به نمایش گذاشتن تصویری از سری ۸ جدید تمام خبر‌های این فستیوال را تحت تاثیر قرار داد. البته طبیعی بود که کمپانی بی ام و، برای رقابت با کلاس S کوپه مرسدس بنز، خودرو جدیدی را معرفی کند ولی کمتر کسی می‌توانست سری ۸ را پیش بینی کند.
بی ام و تصویر رندرینگ کانسپت اولیه سری ۸ را ابتدا در فستیوال Villa d’Este و سپس به صورت رسمی انتشار داد تا شایعات را به حقیقت تبدیل کند، در این کانسپت شاهد خودرویی با فرم کوپه و کشیده هستیم که البته می‌توانیم تاثیر فرم بی ام و i8 را در طراحی آن را مشاهده کنیم.

 سری 8 در فستیوال Villa d’Este

تصاویر جاسوسی از سری ۸

چندی پیش تیم Car&Drive عکس‌هایی با عنوان ((زیبای باواریایی)) منتشر کرد، که در آن خودرویی کوپه و کشیده در خیابان‌های اشتوتگارد در حال تست رانندگی است، برخی از کارشناسان حوضه خودرو بر این باور هستند که خودروی مشاهده شده، سری ۸ جدید بی ام و بوده است. البته در آن زمان هنوز هیچ خبر قطعی و رسمی از سری ۸ توسط کمپانی بی ام و تایید نشده بود.

تصاویر جاسوسی از سری 8

سری ۸ برای سال ۲۰۱۸ معرفی می‌شود

غول خودروسازی باواریایی بی ام و، در آخرین روز‌ فستیوال Concorso d’Eleganza Villa d’este
تصاویر رسمی از کانسپت سری ۸ را منتشر و آن را به صورت رسمی تایید کرد.
قرار است این خودرو در سه مدل کوپه‌، کانورتیبل و گرن کوپه، در سطح جهانی تولید و عرضه شود.
پیش از سری ۸، بی ام و ما را با کانسپت X2 آشنا کرد، که در واقع این دو کانسپت نشان دهنده فرم و سبک جدید بی ام و در طراحی اتومبیل‌های آینده خود است. کانسپت سری ۸ جدید؛ خودرویی به سبک GT ، بزرگ و البته لوکس را به ما نشان می‌دهد که فرم عضلانی و تهاجمی آن می‌تواند جای خالی سری ۶ کوپه را که به تازگی تولید آن متوقف شده است، را بگیرد.

BMW-GT

طراحی سری ۸

فرم جلو پنجره روبه پایین در کانسپت سری۸ جدید، حالت تهاجمی جذابی را به بینندگان انتقال می‌دهد. جلوپنجره‌های آلومینیومی این خودرو با فرم شکستگی افقی خود، حس خودرویی قدرتمند را تداعی می‌کند. چراغ‌هایی با فرم باریک و خاص حالت تهاجمی این خودرو را بیشتر هم کرده است و بیش از پیش فرم یک خودرو GT و قدرتمند را به نمایش می‌گذارد.
در نمای پشتی کانسپت سری ۸ و در بخش بالایی چراغ‌ها شاهد فضای خالی هستیم، که احتمالا برای افزایش قابلیت‌های آیرودینامیک در نظر گرفته شده است که البته بسیار مشابه به فرم چراغ‌های عقب بی ام و i8 است.
در فضای داخلی سری ۸ چیزی فراتر از یک کوپه لوکس خواهیم داشت. بی‌ام‌و در کنار طراحی لوکس از المان‌های اسپرت نیز استفاده کرده است. به همین دلیل شاهد کابینی لوکس و در عین حال ساده و اسپرت هستیم. اسکلت صندلی‌ها از فیبر کربن ساخته شده است تا وزن کمتری داشته باشند. فرمان سری ۸ پوششی از جنس آلکانترا دارد که هم فرمی آینده‌نگر به این خودرو داده است و هم کیفیت ساخت فرمان را بالا برده است. شیفتر‌های پشت فرمان قرمز رنگ این خودرو نیز حس اسپرت بودن کابین را افزایش داده است.

BMW-8-series

BMW-8-interior-view

BMW-_-GT-

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here