بازار اتومبیل ایران همیشه پرتلاتم بوده است؛ از همین رو برای کارشناسی قیمت خودرو حتما باید از متخصصانی بهره برد که بتوانند شاخص‌های مختلف بازار را به صورت لحظه‌ای آنالیز کنند و یک بازه قیمتی صحیح و مطابق با معیارهای بازار به صاحب خودرو و مشتری آن ارائه دهند. در بازار خودروی ایران، شاخص‌های زیادی بر روی قیمت یک اتومبیل تاثیرگذار است؛ از جمله این شاخص‌ها می‌توان به سلامت بدنه، سلامت فنی، مدل، رنگ و امکانات آپشنال خودرو اشاره کرد. کارشناسان ما با در نظر گرفتن معیارهای بازار خودروی ایران به شما پیشنهاد می‌کنند قبل از خرید اتومبیل‌های دست و دوم یا همان کارکرده به شاخص‌هایی که در ادامه بررسی می‌کنیم، توجه کنید.
رنگ‌شدگی مجدد
همانطور که می‌دانید یکی از معیارهای تاثیرگذار بر روی قیمت خودروها در بازار ایران، سلامت بدنه است که معمولا وجود رنگ‌شدگی مجدد یا عدم وجود آن نشان‌گر وضعیت سلامت بدنه خودروها است. به عبارتی رنگ شدگی قطعات خودرو در هنگام صافکاری و ترمیم بر روی قیمت آن تاثیر‌گذار است و باعث کاهش ارزش خودرو در بازار داخلی می‌شود. بهترین راه برای تشخیص آثار رنگ‌شدگی بر روی بدنه اتومبیل، استفاده از دستگاه‌های تشخیص عمق رنگ یا همان کالرمتر ( Color Meter ) این دستگاه‌ها می‌توانند با آنالیز عمق رنگ بدنه خودرو در بخش‌های متفاوت، وضعیت سلامت بدنه آن را برای شما آشکار سازند.
اطلاعات منتشر شده از دیاگ
شاید واژه دیاگ یا دیاگ زدن به گوشتان خورده باشد. دیاگ در واقع دستگاه‌های آنالیزوری است که که متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه اتومبیل، با بهره‌گیری از آن‌ها وضعیت سیستم‌های داخلی اتومبیل‌ها را بررسی می‌کنند. دستگاه‌های دیاگ از طریق یک کابل به کامپیوتر خودرو‌ها متصل می‌شود و از طریق آن طیف گسترده‌ای از مکانیزم‌های اتومبیل را به کارشناس و یا تعمیر‌کار مربوطه نشان می‌دهد. اطلاعات منتشر شده از سوی دستگاه دیاگ، دقیقا وضعیت سلامت فنی خودرو را برای شما بازگو می‌کند؛ از همین رو از کارشناسان یا متخصصان بخواهید که اطلاعات منتشر شده از سوی دیاگر را برای شما ترجمه کنند.
بررسی اصالت آپشن‌ها
در زمان خرید اتومبیل‌های لوکس وارداتی یکی از شاخصه‌هایی که به آن توجه می‌کنیم، آپشن‌های خودرو است. هر چه یک اتومبیل از آپشن‌ها و امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری برخوردار باشد، قطعا ارزش آن نسبت به قیمت پایه افزایش می‌یابد؛ از همین رو بسیاری از افراد سودجو، اتومبیل‌های لو آپشن یا همان بیسیک را در خارج از کارخانه تبدیل به خودرو‌هایی با آپشن و امکانات بیشتر می‌کنند. از همین رو بررسی اصالت آپشن‌ها از طریق Vin Code و همچنین روش‌های تخصصی دیگر، یک امر ضروری در زمان خرید اتومبیل‌های وارداتی است.
چگونه سرویس کارشناس خودرو سفارش بدهم؟
برای اینکه در کمترین زمان ممکن بتوانید از دانش یک کارشناس حرفه‌ای خودرو استفاده کنید، کافیه با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید تا با مشاورین ما وصل شوید و متخصصان ما بر اساس نوع خودرو شما بهترین کارشناس قیمت‌گذاری را برای شما ارسال کنند. همچنین شما می‌توانید با مراجعه حضوری به مراکز کارشناسی لوکاپرو از خدمات و سرویس‌های تخصصی تیم ما برای آنالیز تمام شاخص‌های فنی و ظاهری اتومبیل خودتان استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here