محصولات شرکت آلمانی پورشه همیشه جزء محبوب‌ترین اتومبیل‌های وارداتی به حساب می‌روند؛ از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه به بررسی یکی از اصلی‌ترین سرویس‌های این خودروهای اسپرت آلمانی یعنی سرویس ۱۰ هزار کیلومتر بپردازیم. سرویس ۱۰ هزار کیلومتر خودروهای پورشه اولین و مهم‌ترین سرویسی به حساب می‌رود که صاحبان این اتومبیل‌های لوکس باید آن را به موقع و در مراکز معتبر خدمات خودرویی به انجام برسانند. سرویس ۱۰ هزار کیلومتر پورشه شامل تعویض روغن، تعویض فیلتر هوای روغن، دیاگ، تنظیم باد بالن کمک فنر‌ها و بررسی شمع خودرو است. متخصصان لوکاپرو نیز با بررسی نیاز صاحبان خودروهای لوکس پورشه برای ایجاد یک مرکز تخصصی ارائه دهنده سرویس‌های خودروهای این برند آلمانی، برای اولین بار در ایران اقدام به راه‌اندازی حرفه‌ای‌ترین مرکز ارائه دهنده خدمات خودروهای پورشه کرده‌اند.
تیم لوکاپرو برای سرویس ۱۰ هزار کیلومتر اتومبیل‌های پورشه، دو نوع روغن موتور در نظر گرفته‌اند؛ یکی موبیل وان ( Mobil 1 FS 0W-40 ) که مورد تایید خود کمپانی پورشه است و دیگری کاسترول ادج ( Castrol edge 5w-40 ) که از طرف تیم اتوگیک برای خودروهای پورشه در نظر گرفته شده است. البته از آنجایی که طیف گسترده‌ای از اتومبیل‌های آلمانی پورشه در کشور وجود دارد، بنا به نظر متخصصان لوکاپرو ممکن است نوع روغن موتور استفاده شده در سرویس ۱۰ هزار کیلومتر تغییر کند. همچنین این موضوع را در نظر بگیرید که همراه با تعویض روغن موتور، فیلتر روغن نیز باید تعویض گردد.
سرویس ۱۰ هزار کیلومتر خودروهای پورشه
بعد از تعویض روغن، نوبت به دیاگ می‌رسد. دیاگ یا دیاگنوسیس خودروها این امکان را به متخصصان خودرو می‌دهد که اطلاعات ذخیره شده در کامپیوتر یا هم ECU خودرو را بررسی کنند. این اطلاعات می‌تواند وضعیت سیستم‌های اصلی خودرو را برای متخصص بازگو کند. کارشناسان لوکاپرو با استفاده از دستگاه‌های دیاگ پیشرفته، قادر هستند تمام داده‌های منتشر شده از سوی سنسورهای خودروهای پورشه را بررسی کنند تا در صورت نیاز قطعه‌ای را تعویض یا تنظیم کنند. استفاده از دستگاه دیاگ برای بررسی و آنالیز اطلاعات ECU خودروهای پورشه، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سرویس سرویس ۱۰ هزار کیلومتر این خودروهای لوکس آلمانی به حساب می‌رود.
پس از دیاگ، متخصصان ما به سراغ کمک فنرها و شمع خودروهای پورشه می‌روند تا آن‌ها را با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته مورد آنالیز قرار دهند. البته در اغلب موارد شمع و قطعات مربوط به کمک فنرها در سرویس ۳۰ هزار کیلومتر تعویض می‌شوند اما با این وجود بررسی این قطعات و اطمینان از سلامت آن‌ها، می‌تواند مانع بوجود آمدن بسیاری از مشکلات و مسائل پرهزینه دیگر شود.
اگر شما هم جزء صاحبان خودروهای لوکس پورشه هستید و به دنبال مراکز معتبر خدمات خودرویی برای انجام سرویس‌های دوره‌ای اتومبیل خودتان هستید، ما به شما بهره‌گیری از خدمات مراکز تخصصی لوکاپرو را پیشنهاد می‌دهیم. متخصصان ما با در نظر گرفتن مدل اتومبیل شما و با استناد به استانداردهای تعیین شده از سوی کمپانی پورشه آلمان، امور لازم را برای خودروهای شما به انجام می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات لوکاپرو در خصوص خودروهای پورشه، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here