گیربکس (Gearbox) یکی از اجزای اصلی و مهم یک خودرو می باشد و وظیفه انتقال و هدایت نیروی تولید شده توسط موتور است. گیربکس در اصل سیستمی است که طی آن، مقدار قابل تنظیمی از دور موتور، با استفاده از چرخ دنده های سر تا سر گیربکس و با سرعت ها و قدرت های قابل کنترل، به چرخ‌های اتومبیل انتقال می‌یابد و با تکیه بر این سیستم، قادر خواهیم بود بازه سرعت حرکت یک خودرو را تنظیم کنیم. به زبان ساده گیربکس نیرو را از موتور گرفته و به اندازه‌ای که ما می‌خواهیم به چرخ‌ها منتقل می‌کند.
در گیربکس اتوماتیک، خودرو با استفاده از سیستم آنالیز نیرو خود مقدار نیروی لازم برای چرخ‌ها را تشخیص می‌دهد و با استفاده از مبدل گشتاور سر گیربکس، مقدار نیرویی که به سیستم گیربکس وارد می‌شود را کنترل می‌کند و دیگر نیازی نیست که شما مقدار نیروی منتقل شده را کنترل کنید.
به صورت کلی یک گیربکس اتوماتیک معمولی به ۴ قسمت تقسیم می‌شود مه عبارت است از؛ قطعات مکانیکی، پمپ‌های هیدرولیکی، سیستم برقی و قسمت کامپیوتری آن که وظیفه آنالیز کردن را به عهده دارد.

ساعت کردن گیربکس اتوماتیک

کنترل والف Control valve

کنترل والف یا همان ساعت گیربکس، در واقع محلی است که تمام کانال‌های روغن گیربکس در آن قرار دارد و همینطور در این قسمت سوپاپ‌ها با استفاده از فشار فنر‌ها یا فشار روتی، تغییر مکان می‌دهند که نتیجه این تغییر مکان، تغییر جهت و فشار روغن گیربکس است که باعث کنترل توربین‌ها و سرو‌ها و در نتیجه ضریب دنده در گیربکس می‌شود.
به عنوان مثال سوپاپ سه به چهار وظیفه تعویض ضریب دنده از سه به چهار را بر عهده دارد یا سوپاپ چهار به سه که عکس این عمل را بر عهده دارد و ضریب دنده را از چهار به سه تغییر می‌دهد.

ساعت کردن گیربکس اتوماتیک

تنظیم کنترل والف در گیربکس اتوماتیک

ساعت کردن گیربکس در واقع همان تنظیم کنترل والف یا ساعت گیربکس است. در مواردی کنترل والف گیربکس نیاز به تنظیم دارد که باید توسط متخصص انجام شود این موارد شامل؛ ضعیف یا خراب شدن شیر برقی کنترل والف گیربکس اتومبیل است که اگر سال تولید خودرو شما بعد از ۱۹۹۶ است، ممکن این مشکل برای گیربکس آن به وجود بیاید، زیرا از سال ۱۹۹۶ به بعد مرسدس بنز با ارائه گیربکس جدید خودرو‌های خود، شیر برقی را نیز به آن‌ها اضافه کرد و در نهایت تا پایان سال ۱۹۹۸ تمام خودرو‌هایی که گیربکس اتوماتیک داشتند، یک شیر برقی هم به گیربکس آن‌ها متصل بود این شیر در واقع وظیفه کنترل جریان روغن را دارد و در صورت ضعیف یا خراب شدن آن گیربکس فقط روی یک دنده کار تمرکز می‌کند و قادر نیست ضریب دنده خود را تغییر دهد.
اگر مقدار روغن گیربکس تنظیم نباشد و یا بهتر است بگوییم از حد تعیین شده‌ی کنترل والف کم‌تر یا بیشتر باشد، گیربکس خودرو نمی‌تواند فشار مناسبی به سوپاپ‌ها وارد کند و در نتیجه به راننده هشدار تعویض روغن می‌دهد.
به صورت کلی در اکثر مواقع ساعت کردن گیربکس به تنظیم مقدار روغن گیربکس می‌انجامد و در صورت مشاهده آلارم یا اررور در سیستم خودرو، حتما آن را به یک متخصص نشان دهید.

ساعت کردن گیربکس

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here