به گزارش تیم خبری لوکاپرو : تعجب برانگیز است یک خودرو با یک مدل و آپشن‌های یکسان اما با دو قیمت کاملا متفاوت از سوی دو شرکت خودروسازی در بازار ایران عرضه شده است!
شرکت پارس خودرو و شرکت نگین خودرو هر دو عرضه کننده ی خودروی رنوکولئوس هستند با این تفاوت که شرکت پارس خودرو تا حدود یک ماه پیش خودروی رنوکولئوس را به قیمت 178 میلیون تومان عرضه می‌کرد؛ واخیرا شرکت نگین خودرو (نماینده رسمی واردات محصولات رنو) عرضه این خودرو را با قیمت 157 میلیون تومان آغاز کرده است.
و سوال اینجاست که تفاوت 21 میلیون تومانی در قیمت فروش این خودرو با یک مدل و آپشن های یکسان برای چیست؟
مدیر فروش نگین خودرو (علی شکوهی) می‌گوید: قیمت فروش این خودرو با مدل 2015 معادل 157 میلیون تومان با تسهیلات 50 میلیون تومانی 12 ماهه بدون بهره و 24 ماهه با بهره 21 درصد تعیین شده است.
ایشان در پاسخ به دلیل ارزان‌تر بودن 21 میلیون تومانی قیمت عرضه این خودرو از سوی نگین خودرو در مقایسه با پارس خودرو چیست می‌گوید: براساس برآوردهای خودمان این قیمت را تعیین کرده‌ایم، ضمن آنکه ما حداقل سود را در قیمت فروش در نظر گرفته‌ایم.
با این حال مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا قیمت خالص فروش این خودرو از سوی این شرکت را در مقایسه با شرکت نگین خودرو، پایین‌تر نیز می‌داند.

koleos (2)

دلایل شرکت پارس خودرو برای 21 میلیون تومان گرانتر بودن این خودرو : کولئوس از سوی پارس خودرو به قیمت 178 میلیون تومان با تسهیلات 100 میلیون تومانی بدون بهره عرضه می‌شد، ضمن آنکه از حدود یک ماه پیش با ورود خودروهای مدل 2016 عرضه مدل‌های 2015 متوقف شده است.
وی با بیان اینکه با توجه به ورود خودروهای مدل 2016، قیمت رنوکولئوس مدل 2015 فعلی بین 10 تا 15 میلیون تومان کاهش می‌یابد، خاطرنشان می‌کند: علاوه بر آن حدود شش تا هفت درصد قیمت خودرو مربوط به هزینه‌های گارانتی آن است که با توجه به گستردگی شبکه خدمات سایپا در مقایسه با شرکتهای دیگر، حدود 10 میلیون تومان مابه‌التفاوت خدمات گارانتی رنوکولئوس عرضه شده از سوی ما در مقایسه با شرکت دیگر است ضمن آنکه سایپا طبق قانون به رنوکولئوس وارد شده از سوی نگین خودرو به دلیل نبود قرارداد فی‌مابین، خدماتی ارائه نمی‌کند.
تقوی اظهار می‌کند: بنابراین با در نظر گرفتن این موارد قیمت خالص رنوکولئوس که تا یک ماه پیش به قیمت 178 میلیون تومان از سوی پارس خودرو عرضه می‌شد ارزان‌تر از قیمت (157 میلیون تومانی) فعلی شرکت نگین خودرو است.
البته بایداین را هم در نظر گرفت که پیمان کارگر – مدیرعامل رنوپارس و نماینده رنو در ایران، چندی پیش اعلام کرده بود که پارس خودرو در فروش رنو کولئوس خوب عمل نکرده است، بنابراین فروش این خودرو از این شرکت گرفته شده و به نگین خودرو داده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here