برای رفع تیرگی چراغ خودرو مجموعه‌ای از امور را باید به انجام رساند؛ متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز صاحبان خودروهای لوکس وارداتی، برای اولین بار در ایران اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی در خصوص رفع تیرگی چراغ خودرو کرده‌اند. در ادامه این نوشته کوتاه به چگونگی رفع تیرگی چراغ خودرو می‌پردازیم تا شما هم با این پروسه تخصصی بیشتر آشنا شوید. در نظر بگیرید که رفع تیرگی چراغ خودرو مانند بسیاری از امور حوزه دیتیلینگ خودرو، می‌تواند به صورت تخصصی و عمومی انجام شود؛ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم رفع تیرگی چراغ خودرو خود را به متخصصان لوکاپرو بسپارید تا نتیجه بهتری را در پایان پروسه رفع تیرگی چراغ خودرو مشاهده کنید. برای دریافت آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از سرویس‌ها و خدمات مجموعه تخصصی لوکاپرو در حوزه رفع تیرگی چراغ خودرو می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا مشاورین ما بر اساس نیاز شما بهترین انتخاب‌ها را به شما پیشنهاد کنند. با این وجود در این نوشته کوتاه فرآیند رفع تیرگی چراغ خودرو تا در صورت نیاز خود شما هم بتوانید در خصوص از بین بردن هرگونه لکه یا کدری از روی طلق چراق خود اقدام کنید.

مرحله اول:

در اولین قدم باید دور تا دور چراغ را با بهره‌گیری از چسب، روزنامه یا فوم بپوشانید تا آب و موارد شویده وارد قسمت داخلی چراغ نشود. در صورت ورود آب به بخش‌های اصلی سیستم چراغ خودرو، ممکن است باعث ایجاد سوختگی در این سیستم شود و هزینه‌های هنگفت تعمیر را بر روی دوش شما قرار دهد. از همین رو متخصصان ما همیشه ابتدا طلق چراغ را از مابقی بخش‌ها جدا کرده و به صورت جداگانه اقدام به رفع آثار تیرگی و کدری می‌کنند.

مرحله دوم:

پس از آن که دور تا دور چراغ را پوشاندید، نوبت به شستشوی اولیه می‌رسد. چراغ را با بهره‌گیری از مواد شوینده نسبتا قوی به خوبی تمیز کنید تا هیچگونه لکه بر روی طلق آن دیده نشود. سپس طلق را به صورت کامل خشک کنید و در صورت امکان آن را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

مرحله سوم:

پس از شستشو نوبت به استفاده از پولیش و سمباده می‌رسد. شروع کنید به سمباده زدن؛ ابتدا از سمباده 200 استفاده کنید و تا زمانی که ماتی چراغ اتومبیل شما یک دست نشده است، دست از سمباده زدن بر ندارید. این فرآیند را پس از هر 10 دقیقه به ترتیب با سمباده‌های 400 و 800 تکرار کنید تا چراغ اتومبیل شما به صورت یک پارچه مات شود. پس از گذشت حدود 20 دقیقه از زدن سمباده 800 ، سمباده نرم تر ( برای مثال 3000 ) را بر روی چراغ اتومبیل بکشید، عملیات سمباده زدن را تا جایی ادامه دهید تا تمام کدری‌ها و ماتی‌ها بر روی چراغ اتومبیل از بین برود. این را در نظر بگیرید که در عملیات سمباده زدن چراغ اتومبیل حتما از آب استفاده کنید و نباید خراش‌هایی عمیق‌تر از خراش‌های سمباده بر روی چراغ اتومبیل دیده شود. در انتها با استفاده از یک پولیش نرم و دستگاه پولیش، کل چراغ را پولیش بزنید تا سطح روی طلق یک دست شود.

مرحله چهارم:

طلق چراغ را تمیز و سپس خشک کنید و در برابر نور آفتاب قرار دهید. می‌توانید در انتها از مواد نانو سرامیک برای ایجاد یک پوشش مقاوم روی طلق چراغ خودرو استفاده کنید؛ این عمل باعث می‌شود چراغ خودرو شما دچار کدری، ماتی و تیرگی نشود.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here