داشبورد به قسمت جلوی کابین گفته می‌شود که راننده با استفاده از آن به فرمان و تمام دکمه‌های کاربردی دیگر دسترسی پیدا می‌کند. در چند سال اخیر با تغییر متد‌های طراحی خودرو، طراحی و دیزاین داشبود اتومبیل‌ها نیز دچار تغییرات اساسی شده است. امروزه داشبورد‌ها بر اساس نوع و کلاس اتومبیل، فرم‌های متفاوتی دارند؛ البته این موضوع را نمی‌توان انکار کرد که طراحی و ساختار یک داشبورد بیش از هر چیزی از اصول و متد طراحی منحصر به فرد برند‌ها سرچشمه می‌گیرد. بدون شک فایبرگلاس پرکاربرد‌ترین متریال استفاده شده در تولید و طراحی داشبورد خودرو‌ها است حتی در بسیاری از خودرو‌ها که امروزه به عنوان خودرو لوکس شناخته می‌شوند، متریال پایه داشبورد فایبرگلاس است و فقط رویه داشبورد خودرو است که از چرم یا چوب درست شده است. فایبرگلاس به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر ضربات و فشار‌ها دارد و همچنین در تغییرات دمایی پایدار می‌ماند، جزء موادی است که همیشه در صنعت خودروسازی از آن به وفور استفاده شده است. یکی دیگر از مزیت‌های فایبرگلاس، رنگ پذیری این ماده است؛ طراحان و تولیدکنندگان اتومبیل می‌توانند با استفاده از رنگ‌های پلاستیک به راحتی فایبرگلاس را رنگ کنند، همین موضوع باعث شده است فایبرگلاس‌ها یکی از متریال‌های محبوب طراحان خودرو باشد. اما یکی از مشکلات اساسی فایبرگلاس‌های استفاده در داشبورد خودرو‌ها، خشک شدن بستر پلاستیکی این مواد در برابر نور خورشید است. یکی از عمده‌ترین آسیب‌هایی که به داشبورد اتومبیل‌ها وارد می‌شود ترک خوردگی بافت فایبرگلاسی این قطعات است. زمانی که داشبورد به مدت طولانی در زیر تابش نور خورشید باشد، به دلیل گرمای بوجود آمده بستر پلاستیکی فایبرگلاس از بین می‌رود و در نهایت پیوند بین ملکول‌های سازنده فایبرگلاس ضعیف می‌شود و فایبرگلاس دچار ترک خوردگی می‌شود.
مجموعه تخصصی لوکاپرو با بررسی انواع داشبورد‌های فایبرگلاسی در خودرو‌های مختلف، اقدام به ارائه خدمات تخصصی رفع ترک خوردگی داشبورد خودرو کرده است. در نظر بگیرید زمانی که داشبورد اتومبیل شما دچار ترک می‌شود، بهتر است قبل از عمیق شدن ترک و شکاف برداشتن پوسته داشبورد به متخصصان لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید زیرا در این مدت داشبورد خودرو شما به راحتی قابل ترمیم است ولی اگر ترک‌ها عمیق شوند، به ناچار باید از متد رنگ خشک برای ترمیم داشبورد استفاده کرد که هزینه و زمان بیشتری برای آن باید صرف شود. برای ترمیم ترک خورگی داشبورد خودرو، تیم متخصص لوکاپرو با استفاده از پولیش مناسب ابتدا تمام داشبورد را پولیش می‌زنند. پولیش استفاده شده برای ترمیم ترک خوردگی داشبورد باید از نوع قوی و چسبنده باشد و همچنین با بهره‌گیری از سمباده نرم باید بر روی داشبورد اتومبیل پولیش شود؛ پس از پولیش نوبت به واکس داشبورد می‌رسد. واکس داشبورد، به علاوه اینکه به داشبورد اتومبیل زیبایی و درخشندگی می‌بخشد باعث بوجود آمدن یک لایه محافظتی بر روی داشبورد می‌شود تا رویه داشبورد در برابر تابش نور خورشید مقاوم‌تر شود.

fixing-the-car-dashboard--cracking

محافظت از بافت داشبورد خودرو

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است؛ برای اینکه از بافت و رویه داشبورد اتومبیلتان در برابر نور و گرمای خورشید محافظت شود، می‌بایست از مواد محافظتی تخصصی استفاده کنید. مجموعه تخصصی لوکاپرو با در نظر گرفتن آب و هوای حاکم بر اقلیم کشورمان و همچنین نیاز جامعه، اقدام به ارائه محصولات محافظتی کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین خرید محصولات تخصصی مجلموعه لوکاپرو، با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

dashboard-repair-lucapro

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here