بازار خرید و فروش اتومبیل‌های کارکرده همیشه بازار گرمی بوده است؛ اما متاسفانه این بازار پر از دروغ و دغل و کلاهبرداری است و در زمان خرید و فروش خودرو باید حواسمان را حسابی جمع کنیم. همین موضوع سبب گردیده است که متخصصان مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز خریداران خودروها دست دوم، اقدام به راه‌اندازی بستری امن برای خرید و فروش انواع اتومبیل‌های کارکرده لوکس وارداتی کنند. کارشناسان لوکاپرو با بررسی مسائل و نیازهای خریداران و فروشنده‌های خودروهای دست دوم، این نظر را داشتند که بهترین راه برای امن کردن بازار اتومبیل در ایران، آموزش است؛ از همین رو قصد داریم در ادامه این نوشته کوتاه به مراحل خرید و فروش خودروهای دست دوم بپردازیم تا دفعه دیگر که می‌خواهید اتومبیلی را بخرید یا بفروشید، بتوانید هوشمندانه‌تر عمل کنید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نحوه خرید و فروش خودروهای دست دوم لوکس وارداتی، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما بر اساس نیاز شما و همچنین بودجه مد نظر شما، بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهند.

مراحل خرید و فروش خودرو دست دوم

1-کارشناسی و بازدید خودرو

اولین مرحله در پروسه خرید و فروش اتومبیل‌های دست دوم، مربوط به کارشناسی و بازدید اتومبیل است. هیچ وقت بدون آنکه خودرو از پیش مشاهده نکردید و آن را از نظر فنی و ظاهری بررسی نکردید، پولی پرداخت نکنید. شما می‌توانید از سرویس‌های تخصصی ما در خصوص کارشناسی و قیمت‌گذاری خودروهای کارکرده لوکس وارداتی استفاده کنید تا مطمئن شوید خودرویی که خریداری می‌کنید از نظر فنی و ظاهری وضعیت مطلوبی دارد و پولی که برای آن پرداخت می‌کنید، به اندازه است.

2- قولنامه

قولنامه در واقع یک قرارداد غیر رسمی اما قانونی بین خریدار و فروشنده خودرو است. برای نوشتن قولنامه و پرداخت وجه بهتر است از مراکز معتبر و افراد متخصص حوزه بازار خودرو کمک بخواهید؛ زیرا تمام مسائل نوشته شده در قولنامه از نظر قانون تحت تاثیر مسائل حقوقی است و باید در نوشتن آن دقت کنیم. همچنین پروسه پرداخت وجه بهتر است زیر نظر فروشنده‌ها و یا کارشناسان معتبر انجام شود تا مشکلی در این خصوص بوجود نیاید. برای نوشتن قولنامه و انجام مسائل پرداخت، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی لوکاپرو در حوزه خرید و فروش خودروهای دست دوم استفاده کنید.

3-مراجعه به مراکز تعویض پلاک

پس از نوشتن قولنامه و توافق طرفین، خریدار با خودرو به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کند و پروسه فک و نصب پلاک را انجام می‌دهد.

4- ثبت سند رسمی

بعد از فک و نصب پلاک، طرفین طبق قرار قبلی به مراکز دفتر اسناد رسمی مراجعه می‌کنند و سند رسمی اتومبیل را انتقال می‌دهند. در زمان ثبت سند قطعی هزینه‌ای به دفتر اسناد رسمی باید پرداخت شود که طرفین می‌بایست این موضوع را از قبل حل کرده و هزینه‌ها را بر عهده یکی از طرفین قرار دهند. معمولا در بازار ایران، فروشنده هزینه‌های ثبت سند را بر عهده می‌گیرد.

5- بیمه

بعد از ثبت سند قطعی، خریدار به نماینده بیمه مربوطه مراجعه می‌کند و فرآیند انتقال بیمه را فروشنده به خریدار انجام می‌دهد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here