خودروهای هیبرید در جهان پدیده جدیدی نیستند، اما ورود آن‌ها در بازار خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک، که آلایندگی آن‌ها بسیار پایین‌تر از خودرو‌های دیگر است. به طور کلی خودروی هیبرید خودرویی است که از دو منبع نیروی متفاوت برای ایجاد نیرو استفاده می‌کند، اما آنچه امروزه به عنوان خودرو هیبریدی می‌شناسیم؛ خودرویی است که دو نوع موتور دارد، یکی از آن‌ها درون سوز که معمولا بنزینی است و دیگری الکتریکی که با استفاده از شارژ باطری‌های لیتیومی کار می‌کند. از آن‌جایی که بسیاری از سیستم‌های داخلی خودرو‌های هیبریدی با خودرو‌های بنزینی متفاوت است، دیاگ و کارشناسی فنی آن‌ها نیز متفاوت است و قطعاتی همچون باطری‌های لیتیومی و سیستم الکتریکی خودرو باید دقیق‌تر بررسی شود و از طرفی آنالیز این قطعات نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد. از همین سو، مجموعه لوکاپرو با استفاده از متخصصین حوزه خودرو‌های هیبرید و همچنین دستگاه‌های دیاگ مدرن، خدمات نوینی در خصوص کارشناسی فنی خودرو‎‌های هیبریدی ارائه می‌دهد.

دیاگ فنی خودرو‌های هیبریدی

دیاگ فنی خودرو‌های هیبرید در محل

خودرویی که از نظر فنی مشکل داشته باشد، خودرویی خطرناک و کم ارزش به حساب می‌رود، به همین دلیل سلامت فنی یک خودرو بسیار مهم‌تر از سلامت ظاهر آن است، یکی از عواملی که در بررسی سلامت خودرو تاثیرگذار است، میزان کارکرد آن است که تیم متخصص لوکاپرو با استفاده از دستگاه‌های مدرن اندازه‌گیری آن را آنالیز می‌کند. در خودرو‌های هیبریدی عوامل دیگری مانند سلامت باطری‌های موتور نیز اهمیت بسیاری دارند. باطری‌های لیتیومی که در سیستم داخلی موتور خودرو‌های هیبریدی به کار رفته، یکی از اجزای مهم خودرو به حساب می‌روند و هنگام خرید یک خودرو هیبریدی باید از وضعیت سلامت آن‌ها اطلاع کافی داشت. تیم متخصص لوکاپرو با استفاده از دستگاه‌های دیاگ جدید، توانایی آن را دارند که با استفاده از الگوریتم‌های جدید، میزان سلامت باطری‌های خودرو‌های هیبریدی را به شما اطلاع دهند. کارشناسان ما در لوکاپرو، با آنالیز عوامل دیگری مانند سلامت شمع خودرو، سیستم برق کشی و یا سلامت قطعات موتور اتومبیل اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا با آگاهی بیشتر خودرو هیبریدی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
فراموش نکنید که سلامت فنی اتومبیل هیبریدی مورد نظر شما مختصر به سلامت موتور الکتریکی آن نیست و وضعیت موتور بنزینی اتومبیل هیبریدی که می‌خواهید خریداری کنید نیز به همان مقدار وضعیت موتور الکتریکی آن اهمیت دارد و کارشناسان خودرو برای اطمینان از سلامت اتومبیل، باید موتور بنزینی خودرو را مانند موتور الکتریکی آن آنالیز کنند. عواملی همچون نحوه استارت خودرو، رسوبات موتور و نحوه شارژ باطری از عواملی است که سلامت موتور بنزینی یک خودرو هیبریدی را نشان می‌دهد. اگر وضعیت ظاهری موتور اتومبیل مورد نظر نامناسب باشد و رسوبات و آلودگی‌ها دریچه‌های آن را مسدود کرده باشد، نشان می‌دهد که سرویس‌های لازم بر روی موتور خودرو انجام نشده است و به احتمال زیاد اتومبیل از نظر فنی مشکل دارد و اگر موتور بنزینی به خوبی کار نکند، باطری‌های موتور الکتریکی شارژ نمی‌شوند و در مرور زمان تمام سیستم‌های برقی خودرو هیبریدی دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل کارشناسان ما در تیم متخصص لوکاپرو بر این باورند که موتور بنزینی باید پیش از موتور الکتریکی آنالیز شود، از همین سو متخصصین ما با بهره‌مندی از دستگاه‌های جدید دیاگ تمام قطعات یک خودرو هیبریدی را در محل مورد نظر شما بررسی می‌کنند و اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا با آگاهی بیشتر بتوانید در خرید یک خودرو هیبریدی تصمیم بگیرید.

دیاگ فنی خودرو‌های هیبریدی

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here