شیشه رفلکس یا به اصطلاح شیشه دودی؛ در واقع همان شیشه‌های پنجره‌های اتومبیل است که به صورت فابریک به عنوان یک آپشن و یا به صورت دستی، رنگی می‌شوند.شیشه رفلکس یا شیشه دودی، برای حفظ حریم خصوصی درون کابین خودرو‌ها از دید افراد خارج از اتومبیل و همینطور جلو‌گیری از تابش آزاردهنده خورشید به درون کابین، ساخته شد. تیم لوازم جانبی لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز جامعه و همینطور شرایط اقلیمی ایران، متریال مناسب دودی کردن شیشه را به داخل کشور وارد می‌کند و برای اولین بار در ایران، به صورت تخصصی و کارشناسی شده، شیشه اتومبیل‌ها را دودی و یا رنگی می‌کند.
car-dodi

استفاده از فناوری ورق‌های چند لایه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در حوضه تولید ورق‌های چند لایه (window film)، طراحان و تولید کنندگان خودرو‌ها بیش از پیش از این فناوری استفاده می‌کنند و باعث شده است که ضمن بیشتر شدن مقاومت شیشه‌های اتومبیل، در ضمینه تیره کردن یا در واقع رنگی کردن شیشه‌های پنجره‌های خودرو‌ها، به استاندارد‌های جدیدی دست پیدا کنیم و می‌توانیم امروزه شاهد شیشه‌های رفلکس یا شیشه‌های دودی با کیفیت بالا در خودرو‌های امروزی باشیم. از همین رو مجموعه لوکاپرو برای اولین بار، توانسته است، پوشش‌های با کیفیت چند‌ لایه (window film) را با در نظر گرفتن استاندارد‌های اقلیمی کشور وارد کند، که این پوشش‌ها ضمن تیره کردن شیشه خودرو، باعث بیشتر شدن مقاومت آن‌ها نیز می‌شود. همچنین متریال به کار رفته در این پوشش‌ها ضد خش هستند که این نشان دهنده مقاومت بالای آن‌ها است و در نظر بگیرید که امروزه یکی از ارزش‌های افزوده شیشه‌های دودی ، ویژگی ضدخش آن‌ها بودن است و در خودرو‌های لوکس وارداتی، این ویژگی به صورت یک آپشن به مشتری‌ها پیشنهاد می‌شود. پوشش‌های ضد خش ارائه شده توسط لوکاپرو علامت ۳M را همراه دارند، که این نشان دهنده، تایید ضد خش بودن آن توسط سازمان‌های جهانی است. تکنولوژی به کار رفته در تراکم اتم‌های سازنده این پوشش‌ها، باعث شده است که مقاومت آن‌ها در برابر خراش و ضربه، نسبت به شیشه‌‌های معمولی بیشتر شود. شما حتی می‌توانید ویژگی ضد خش را بدون دودی کردن شیشه‌ها، به آن‌ها اضافه کنید، برای این کار می‌توانید از طلق‌های شفاف و مقاوم لوکاپرو استفاده کنید، این پوشش‌ها مقاومت بیشتری در برابر خراش و ضربه به شیشه اتومبیل شما می‌دهد.

یکی دیگر از پوشش‌های ارائه شده توسط لوکاپرو، پوشش‌های چند لایه جاذب اشعه فرابنفش است که علامت آن‌ها UV است. اشعه فرابنفش؛ Ultraviolet یا به اختصار UV، اشعه مضری است که از با نور خورشید به زمین می‌تابد و ضمن اینکه آسیب‌های جدی و غیر قابل جبرانی می‌تواند به پوست انسان بزند، قطعات داخلی خودرو هم به مرور زمان با تابش این اشعه کدر می‌شوند و از حالت طبیعی خارج می‌شوند. از همین رو تیم تخصصی لوازم جانبی لوکاپرو، با در نظر گرفتن میانگین تابش نور خورشید در کشور، به وارد کردن قوی‌ترین پوشش‌های جاذب اشعه فرابنفش که به صورت استاندارد بر روی خودرو‌های لوکس اروپایی است، اقدام کرده است.

در کشور‌های مختلف، قوانینی برای مقدار تیرگی شیشه‌های دودی وضع می‌شود که ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. در ایران قوانین مربوط به شیشه‌های دودی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی وضع می‌شود و در این قوانین گفته شده است که تیرگی شیشه‌های دودی باید به شکلی باشد که درون کابین خودرو دیده شود، از این رو می‌توانید با کارشناسان لوکاپرو مشورت کنید، تا شیشه اتومبیل شما با در نظر گرفتن قوانین راهنمایی و رانندگی، دودی شود. در ضمن تیم متخصص لوکاپرو برای اولین بار در ایران، خدمات دودی کردن شیشه خودرو را در محل مورد نظر مشتری انجام می‌دهد.

shishe-dodi

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here