اگر شما هم جزء کسانی باشید که دوست دارند اتومبیلشان را خودشان تمیز کنند، حتما از دغدغه‌های انتخاب یک شوینده خوب با خبر هستید. متاسفانه طیف گسترده‌ای از شوینده‌های غیر استانداد و نامناسب در بازار لوازم جانبی خودروها، باعث شده است افراد نتوانند انتخاب درستی در زمان خرید شوینده‌های خودروها داشته باشند؛ از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه به مهم‌ترین شاخصه‌های تعیین‌کننده کیفیت شوینده‌های خودرو بپردازیم.
ویسکوزیته یا گران‌روی
ویسکوزیته یا همان گران‌روی محلول یک شوینده یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین معیارهای تاثیرگذار در انتخاب مواد شوینده خودروها است. هر چه محلول یک شوینده غلیظ‌تر باشد، قدرت پاک‌کنندگی آن بالاتر و میزان حلالیت آن کمتر خواهد بود. پس قبل از اینکه مواد شوینده مورد نظرتان را برای تمیز کردن اتومبیلتان انتخاب کنید، نوع لکه و آثاری که می‌خواهید از روی رنگ بدنه خودرو از بین ببرید را بررسی کنید. اگر عناصر خارجی روی رنگ خودرو در برابر آب مقاوم هستند، پس یک شوینده با ویسکوزیته بالا انتخاب کنید. میزان لزجت یک محلول شوینده را می‌توانید از جدول عناصر آن متوجه شوید و یا در صورت امکان مقداری از آن را بر روی بدنه خودرو خود آزمایش کنید. همچنین می‌توانید از متخصصان این حوزه برای انتخاب هوشمندانه‌تر مواد شوینده خودرو کمک بگیرید.
اسیدی یا قلیایی بودن
مواد شوینده خودروها اغلب خاصیت قلیایی دارند و به ندرت پیش می‌آید که شوینده‌های تخصصی این حوزه اسیدی باشند؛ با این وجود بسیاری مواد شوینده اسیدی را ترجیح می‌دهد، آن هم به دلیل قدرت پاک‌کنندگی آن‌ها است. اگر عناصری همچون فضله پرندگان و یا آدامس بر روی بدنه خودرو شما قرار دارد، بهتر است از یک ماده شوینده اسیدی برای از بین بردن آثار آسیب آن‌ها استفاده کنید. البته در نظر بگیرید که مواد شوینده اسیدی می‌توانند باعث ایجاد کدری و ماتی در رنگ خودرو شوند و در کل بهتر است از شوینده‌های قلیایی در پروسه کارواش خودرو استفاده شود. با این وجود پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید شوینده مورد نظرتان از متخصصان ما در مرکز خودرویی لوکاپرو در انتخاب صحیح یک شوینده مناسب کمک بگیرید.
شوینده‌های نانو
شوینده‌های نانو جدیدترین محلول‌های شوینده حوزو خدمات خودرو به حساب می‌روند که ضمن معمولا برای استفاده از آن‌ها نیازی به آب نیست. در کارواش بدون آب مواد شوینده استفاده شده با بهره‌گیری از نانو تکنولوژی این قدرت را دارند که فاصله ذرات بین ملکولی لکه‌ها را افزایش دهند و میزان چسبندگی آن‌ها را نسبت به بدنه خودرو کاهش بدهند؛ در این حالت فقط کافی است متصدی کارواش با یک دستمال میکروفایبر اقدام به از بین بردن آثار لکه و آلودگی‌های روی بدنه کند تا به سرعت رنگ بدنه اتومبیل عاری از هرگونه آلودگی شود. طی پنج سال اخیر در کشورهای پیشرفته اروپایی کارواش‌های معمولی که با بهره‌گیری از آب لکه‌ی روی بدنه خودروها را تمیز می‌کردند جای خودشان را به کارواش‌های بدون آب دادند؛ زیرا در این روش ضمن اینکه از آب کمتری استفاده می‌شود، پروسه شستشوی خودرو بسیار سریع‌تر و البته با کیفیت‌تر انجام می‌شود. به دلایل گفته شده همیشه پیشنهاد می‌شود از شوینده‌های نانو در پروسه شستشوی بدنه خودروتان استفاده کنید.
برای دریافت مشاوره در خصوص خرید بهترین شوینده‌های خودرو، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here