همانطور که با خبر هستید، متاسفانه در ابتدای سال 1398، بسیاری از هموطنان ما در سراسر ایران دچار سیل گرفتگی شدند؛ از همین رو کارشناسان مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن وقایع اخیر، تصمیم گرفتند در خصوص سیل گرفتگی خودروها مطلبی منتشر کنند تا در صورتی که شما هم در زمان رانندگی با سیل رو به رو شدید، بتوانید هوشمندانه‌تر از خود واکنش نشان دهید. متاسفانه همیشه حوادث طبیعی مانند سیل یک تهدید جدی برای انسان‌ها و البته اتومبیل‌های آن‌ها به حساب آمده است؛ به همین دلیل فکر می‌کنیم هر کسی باید در برابر اینگونه وقایع آمادگی لازم را داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم نکاتی که در ادامه این نوشته کوتاه می‌خوانید را جدی بگیرید و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

در اسرع وقت از خودرو خارج شوید.

در صورتی که در زمان رانندگی به سیل برخوردید و یکباره آب دور تا دور خودرو شما را فرا گرفت، در اولین اقدام از اتومبیل خود خارج شوید و به دیگر سرنشینان خودرو نیز کمک کنید تا از کابین اتومبیل خارج شوند و در جایی امن پناه بگیرید. این موضوع را فراموش نکنیدکه در زمان سیل و طغیان رودخانه‌ها، فضای داخلی خودرو شما به هیچ وجه مکان مناسب و امنی نیست و اگر حجم آب اطراف خودرو بسیار زیاد باشد، ممکن است سبب شود درب خودرو باز نشود و شما به همراه اتومبیل در جریان سیل حرکت کنید.

اتومبیل خود را به هیچ وجه روشن نکنید!

بعد از فروکش کردن حجم آب جمع شده در زمان سیل تا خشک شدن کامل خودرو به هیچ وجه موتور خودرو را روشن نکنید، زیرا این امر می‌تواند آسیب‌های جدی به سیستم‌های داخلی اتومبیل شما وارد کند. از همین رو پس از سیلاب در اولین فرصت خودرو را با بهره‌گیری از خودروبرهای مناسب به متخصصان نشان دهید. شما می‌توانید از خدمات تخصصی خودروبر و همچنین سرویس‌های تعمیرگاهی لوکاپرو در هر زمان استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات تخصصی لوکاپرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

موتورشویی و صفرشویی فراموش نشود.

پس از سیل، قطعات و سیستم‌های فنی خودرو دچار گل و لای فراوان شده است و قطعا اتومبیل شما به یک سرویس موتورشویی تخصصی نیاز دارد. در نظر بگیرید که رسوبات و آلودگی‌های جمع شده در سیستم پیشرانه و قوای محرکه خودرو شما سبب می‌شود هوا و سوخت به خوبی در سیستم پیشرانه اتومبیل شما به حرکت در نیاید، از همین رو پیشنهاد می‌کنیم پس از سیل حتما از خدمات موتورشویی تخصصی استفاده کنید. همچنین در نظر بگیرید که داخل کابین اتومبیل شما نیز دچار آسیب‌های فراوانی شده است و حتما پس از سیل از سرویس‌های تخصصی صفرشویی و دیتیلینگ نیز استفاده کنید. زیرا بسیاری از آلودگی‌های جمع شده در کابین خودرو ممکن است بیماری‌زا باشند و در بازه‌های زمانی طولانی سبب بروز بیماری‌های مختلف در سرنشینان خودرو شود. شما می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید و همین امروز اقدام به سفارش سرویس‌های دیتیلینگ، صفرشویی و البته موتورشویی تخصصی کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here