به گزارش تیم خبری لوکاپرو: در این روزها که تمام صنایع درگیر ركود هستند،صنعت بزرگی مانند خودروسازی بيش از ساير صنايع نزديك به شرايط بحرانی به نظر مي‌رسد. چند ماهی مي‌شود كه كمپين نخردين خودروی صفر داخلی؛ براي خودروسازان‌ايجاد مشكل كرده است. چند روز قبل بود كه گزارش‌هايی مبني بر اخراج تعداد زیادی از كارگران صنعت قطعه‌سازي نيز شنيده شد، خبرهايي كه تاييد آن به معني رسيدن دامنه بحران خودروسازان به قطعه‌سازان است. از طرف ديگر بررسی آمار واردات خودرو طي ماه‌هاي گذشته نشان دهنده كاهش شديد واردات خودرو به كشور است. در‌اين ميان برخي از فعالان بازار از وجود ركود در بازار خودروهاي وارداتي نيز صحبت مي‌كنند.
با این حال در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو پیشنهاد شد خودروهای وارداتی نیز مانند خودروهای داخلی مشمول قیمت‌گذاری شوند. اين نخستين بار نيست كه چنين پيشنهادي مطرح مي‌شود.
از حدود سه سال پیش قیمت‌گذاری خودروهای داخلی از سوی شورای رقابت صورت می‌گیرد.
از آن سو نیز قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی آزاد شده و قیمت‌گذاری این محصولات راسا از سوی شرکتهای واردکننده خودرو صورت می‌گیرد.
این در حالی است که تا سه سال پیش قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان صورت می‌گرفت و این سازمان بر عملکرد واردکنندگان خودرو در این حوزه نظارت
. داشت
این موضوع در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شده و پیشنهاد شد که خودروهای وارداتی نیز مانند خودروهای داخلی مشمول قیمت‌گذاری شوند.
در این زمینه مقرر شد بررسی‌های بیشتر در این رابطه صورت گرفته و در جلسات آینده شورای سیاست‌گذاری خودرو در این باره تصمیم‌گیری شود.
این تصمیم به خاطر انتقاداتی است که در چند سال اخیر کارشناسان نسبت به گران‌فروشی شرکت‌های واردکننده خودرو مطرح کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here