به گزارش تیم خبری لوکاپرو: قیمت اعلامی شورای رقابت برای خودروی دنا نتوانست مدیر عامل محترم شرکت ایران خودرو را راضی کند در نتیجه ایشان طی یک اقدام خیلی شجاعانه!تصمیم گرفتند پس از تحویل دادن خودروهای پیش فروش شده به مشتریان، به نشانه اعتراض به دخالت شورای رقابت در امور داخلی ! ایران خودرو ، از این پس خودروی بی نظیر دنا را فقط برای بازارهای صادراتی در نظرگیرد. یعنی بازار داخلی از خودروی دنا بی نصیب ماند!
خودروی دنا روی همان پلت‏فرم آشنای سمند و پژو 405 ساخته شده و بدنه آن هم فیس لیفت سمند است طراحی داخلی آن هم به روز شده است. پس ما با یک خودروی متحول و کاملاً جدید یا محصولی متناسب با رقبای روز اروپایی، کره‏ای و حتی چینی طرف نیستیم، بلکه دنا نهایتاً یک فیس لیفت از سمند پیر و خسته خودمان بوده است. تازه همین خودرو نیز با چند سال تأخیر از زمان رونمایی، عرضه می‏شود!
شورای رقابت به منظور کنترل بازار و جلوگیری از افزایش بی‏رویه قیمت‏ها توسط انحصارگران، با روش‏هایی نظیر محاسبه دقیق قیمت تمام شده و کنترل عملکرد تأمین‏کنندگان در توزیع کالا، به روی کار آمده است
البته در حدود 2 سال پیش و هم‏زمان با افزایش شدید نرخ ارز بود که دعواهای شدید و کش‏داری مابین شورای رقابت و خودروسازان در خصوص قیمت‏گذاری خودروها درگرفت و در نهایت این شورا نتوانست کاری صورت دهد و خودروسازان پیروز شدند، چراکه قیمت‏ها بیشتر از آنچه وعده آن توسط نمایندگان مجلس و شورای رقابت داده می‏شد، گران شد.
جالب است سرکشی یک خودروساز برای یک نهادی که زیرمجموعه ریاست جمهوری به شمار میرود و سپس تلافی کردن این اختلاف نظر بر سر مصرف کنندگان !
در این میان چه ماهی بگیرند از این آب گل آنهایی که دنا را پیش خرید کرده‏اند اکنون تنها برنده واقعی این ماجرا همین دوستان هستند، چون اگر دنا دیگر عرضه نشود، خودروی این عزیزان در بازار قیمتی نجومی و کاذب پیدا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here