به گزارش تیم خبری لوکاپرو، معمر محمد ابومنیار معروف به سرهنگ مُعَمَّر محمد قَذّافی سیاست‌مدارِ انقلابی و رییس شورای فرماندهی انقلاب لیبی بود که به دست شورشیان و انقلابیون لیبی کشته شد.

6

پس از سقوط رژیم «معمر قذافی»، جالب است دیدن خودرویی که این دیکتاتور عاشقش بوده و عنوان محبوبترین خودروهای دیکتاتور لیبی را از آن خود کرده است.

1
2

(العالم) با انتشار تصاویری، در ادامه نوشت: خودروی اختصاصی معمر قذافی، در مرکزی به نام (کاستانجا) در شهر میلان ایتالیا بنا به سفارش‌های وی تجهیز و تغییرات مورد نظر قذافی روی آن اعمال شد.
این خودروی جالب از نوع (فیات 500) است که موتور سنتی آن جای خود را به موتور الکتریکی 46 اسب داد که می‌تواند خودرو را تا مسافت 260 کیلومتری پیش ببرد و موتور را در عرض 10 دقیقه به‌طور کامل شارژ کند.

3

لوگوی خودرو با لوگویی ویژه که نشان از قاره آفریقا دارد و مرتبط با سه نسخه از کتاب سبز قذافی است، تغییر کرد و پوشش بیرونی آن به رنگ سبز درآمد که رنگ پرچم کشور لیبی در زمان حکومت قذافی است.
این خودرو که قیمت آن حدود 144 هزار دلار آمریکایی برآورد شده است، پس از حمله به باب عزیزیه مقر رهبر سابق لیبی، به دست انقلابیون افتاد و تاکنون کسی از سرنوشت خودروی خاص دیکتاتور اطلاع ندارد.

4

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here