اگر از طرفداران وبلاگ تخصصی مجموعه خودرویی لوکاپرو باشید، حتما این موضوع را خوب می‌دانید که ارائه خدمات خودروبر یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های حوزه خدمات خودرویی است و از همین رو همیشه در انتخاب خودروبر مناسب و استاندارد باید دقت کافی را لحاظ کرد. بسیاری از ما در مورد خودروبرهای درون شهری اطلاعات کافی داریم، اما خودروبرهای بین شهری وسایل نقلیه هستند که معمولا کمتر کسی از مکانیزم و استاندارد‌های آن‌ها آگاهی دارد؛ همین موضوع سبب شده است که در این مقاله به ویژگی‌های اصلی و اساسی خودروبرهای بین شهری بپردازیم.
کفی بزرگتری دارند.
اولین تفاوت بین خودروبرهای بین شهری و درون شهری در اندازه آن‌ها است. خودروبرهای بین شهری معمولا در طول مسیر با پیچ و خم‌های متفاوتی برمی‌خورند از همین رو کفی یا همان قسمت بار آن‌ها بزرگتر از نمونه‌های درون شهری است. کفی بزرگتر باعث می‌شود خودرویی که حمل می‌شود، ضربات کمتری را به خود بگیرید و پایداری خودش را طول مسیر‌های طولانی حفظ کند.
به GPS مجهز هستند.
خودروبرهای بین شهری از استانداردهای پلیس راهنمایی و رانندگی ایران پیروی می‌کنند؛ از همین رو بر روی آن‌ها GPS نصب است وسرعت آن‌ها در طول مسیر بررسی می‌شود. همچنین این GPS باعث می‌شود که مسیر خودروبر توسط شرکت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل قابل بررسی شود که این موضوع در افزایش امنیت وسیله نقلیه حمل شونده تاثیر بسزایی دارد.
حدود سرعت را رعایت می‌کنند.
خودروبرهای بین شهری می‌بایست بر اساس استاندارد‌های جاده‌ای که از پیش تعیین شده است حرکت کنند؛ از همین رو در طول مسیر حرکتشان همیشه سرعت قانونی را رعایت می‌کنند. این سرعت بر اساس نوع وسیله نقلیه که حمل می‌کنند متفاوت است.
توقف در جاده
یکی از اصلی‌ترین قوانینی که خودروبرهای بین شهری باید رعایت کنند، توقف در محل‌های در نظر گرفته شده برای آن‌ها است. قبل از حمل اتومبیل راننده خودروبر باید محل توقفش را به مسئولان شرکت ارائه دهنده سرویس حمل و نقل خودرو گزارش دهد تا کارشناسان شرکت مسئول زمان تقریبی رسیدن خودروبر به مقصد را با مشتری هماهنگ کنند.
برگ سبز خودرو
اگر بار خودروبر یک یا چند اتومبیل وارداتی باشد، راننده می‌بایست برگ سبز هر خودرو را به همراه داشته باشد و در ایستگاه‌های بازرسی آن‌ها را پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه دهد. البته بر اساس قوانین جدید، کپی برابر اصل برگ سبز نیز مورد قبول پلیس واقع خواهد بود.
چرخ‌های پهنی دارند.
همانطور که گفتیم خودروبرهای بین شهری در طول مسیر با پیچ و خم‌های متفاوتی بر خواهند خورد؛ از همین رو حفظ پایداری در برابر این ناهمواری‌ها اصلی‌ترین دغدغه راننده‌های خودروبر‌های بین شهری است. برای اینکه خودروبر در برابر پستی و بلندی و همچنین پیچ و خم‌های جاده پایداری خودش را حفظ کند، معمولا از تایر‌های پهن برای این وسایل نقلیه استفاده می‌کنند.
مجموعه خودرویی لوکاپرو با داشتن سال‌ها سابقه در حوزه خدمات خودرویی، برای اولین بار در ایران اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی حمل و نقل اتومبیل بر اساس استانداردهای جهانی کرده است. شما هم می‌توانید با تماس با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو از سرویس‌های تخصصی ما در خصوص خودروبرهای بین شهری و درون شهری استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here