بوجود آمدن خط و خش بر روی بدنه خودرو‌ها یک مسئله جدید نیست و ممکن هست برای هر کدام از ما، پیش آمده باشد که بر روی بدنه خودرومان اثراتی از خط و خراش ببینیم. برای از بین بردن آن‌ها باید بدنه خودرو را خشگیری شود. معمولا خشگیری با کیفیت‌های مختلف انجام می‌شود، به همین دلیل پیدا کردن فردی برای خشگیری حرفه‌ای، مسئله‌ی بسیاری از دارندگان اتومبیل‌ها است.
به صورت معمول پوسته بدنه اتومبیل‌ها از سه لایه فلز تشکیل شده‌اند و اگر خط و خش روی بدنه خودرو فقط لایه اول را دچار آسیب کرده باشد، به این نوع خط و خش، خراش سطحی می‌گویند و اگر به خراش بوجود آمده به عمق لایه‌های دوم و سوم برسد، خراش عمیق است. در خودرو‌های لوکس امروزی امکان دارد لایه‌ها مختلف باشند، و هر کدام جنس متفاوتی داشته باشند، از همین رو تیم متخصص لوکاپرو با در نظر گرفتن جنس لایه‌ها، از مواد و متریال مناسب با آن استفاده می‌کند و برای اولین بار در ایران، عمل خشگیری را به صورت کارشناسی شده و تخصصی، در محل مورد نظر مشتری انجام می‌دهد.

khashgiri

خشگیری اتومبیل‌های لوکس

در اتومبیل‌های لوکس امروزی، عملیات خشگیری کمی متفاوت است، به دلیل اینکه در لایه‌های پوششی این خودرو‌ها از رنگ‌های متفاوت با کد رنگی انحصاری استفاده شده است. نقاشی بدنه اتومبیل‌های لوکس معمولا به شکلی است که خطوط استریم لاینینگ یا همان خطوط موازی انعکاس نور، به شکل یک پارچه و بدون تغییر جهت باشند. از همین رو خشگیری اتومبیل‌های لوکس یک امر بسیار تخصصی است و ابتدا نیاز به بررسی و آنالیز رنگ و لایه‌های رنگ دارد و سپس باید زاویه خطوط استریم لاینینگ را مشخص کرد که برای این امر مجموعه لوکاپرو از متخصصان و کارشناسان رنگ استفاده می‌کند.

متاسفانه در برخی از موارد دیده شده است که، برای خشگیری‌های عمیق بر روی بدنه اتومبیل‌های لوکس از متد‌های اشتباه، مانند قلم خشگیری استفاده شده است. به دلیل چگالی متفاوت ملکول‌های رنگ لایه‌های مختلف بدنه اتومبیل‌های لوکس، ابزاری مانند قلم خشگیری‌، نمی‌توانند اثرات مطلوبی داشته باشند، زیرا موادی که بر روی قلم خشگیری است به درستی بر روی لایه‌های دوم و سوم قرار نمی‌گیرد، زیرا ملکول‌های رنگ این لایه‌ها از چگالی کمتری نسبت به ملکول‌های رنگ لایه اول برخوردارند، به همین دلیل پس از مدتی، مشاهده می‌شود که محل خط و خش از بین رفته، دوباره به حالت قبل باز می‌گردد و در خیلی از موارد رنگ آن قسمت کدر می‌شود، این به دلیل آن است که مواد به کار رفته برای خشگیری به خوبی با ملکول‌های رنگ ادغام نشده‌اند و در اثر تابش نور خورشید این مواد از بین رفته‌اند. از همین رو تیم متخصص لوکاپرو با در نظر گرفتن نظر کارشناسان این حوزه، از متد متفاوتی برای رفع خط و خش بر روی بدنه خودرو‌های لوکس استفاده می‌کند. متخصصان لوکاپرو با رقیق کردن رنگ قسمت آسیب دیده، به لایه‌های دوم و سوم رنگ دست پیدا می‌کنند و برای ترمیم آن ناحیه از پایه یا به اصطلاح از بیس رنگ خودرو شروع می‌کنند و تمامی لایه‌ها را به ترتیب و با در نظر گرفتن کد رنگی آن‌ها ترمیم می‌کنند، در این حالت تمامی ملکول‌های رنگ با مواد ترمیم به خوبی واکنش می‌دهند و لایه اول هم به نوعی لایه محافظ برای آن‌ها به حساب می‌رود. از طرفی تیم لوکاپرو برای آسان‌تر شدن عمل خشگیری برای مشتریان، خشگیری در محل را به آن‌ها پیشنهاد می‌کند، برای دریافت بیشتر اطلاعات در مورد خدمات مجموعه لوکاپرو، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

khashiri-car

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here