(CVT) مختصر شده‌ی (Continuous Variable Transmission) است که در واقع به معنای جعبه دنده‌ی ضریب متغییر است. امروزه بسیاری از خودرو‌های وارداتی در کشور از گیربکس‌های CVT استفاده می‌کنند، به همین دلیل خدمات مختلفی از جمله تعمیر و تنظیم گیربکس CVT توسط لوکاپرو ارائه می‌شوند.
گیربکس‌های CVT به دلیل آن که فناورری جدیدی به حساب می‌روند، هنوز مشکلات زیادی دارند، از جمله خارج شدن تسمه‌‎ها از مسیر یا شکستگی در قسمت پولی، به همین دلیل مجموعه تخصصی لوکاپرو با در نظر گرفتن انواع خودرو‌هایی که در ایران از گیربکس CVT استفاده می‌کنند، یک تیم تخصصی تعمیر گیربکس CVT را تشکیل داده است که اعضای این تیم از حرفه‌ای‌ترین تعمیرکاران تشکیل شده است.

Exterior-Feature

تعمیر و تنظیم گیربکس CVT

به طور کلی تمام گیربکس‌های CVT از دو پولی و یک تسمه تشکیل شده‌اند، یکی از این پولی‌ها متحرک بوده و به موتور متصل است و دیگری نیز نیروی خود را که از موتور گرفته است به سمت چرخ‌ها انتقال می‌دهد. این دو پولی هر یک از ۲ عدد دیسک شیب‌دار تشکیل شده‌اند که فاصله‌ی بین آن‌ها می تواند تغییر کند. زمانی که دیسک‌ها از یکدیگر دور شوند تسمه به مرکز پولی انتقال پیدا می‌کند و قطر آن کم می‌شود و زمانی که پولی‌ها به همدیگر نزدیک می‌شوند تسمه به سمت قطر خارجی حرکت کرده و قطر آن بیشتر می‌شود. به دلیل این ساختار، کارشناسان حوزه خودرو گیربکس CVT را بهترین گیربکس در زمینه انتقال نیرو می‌دانند اما متاسفانه به دلیل حرکت مکرر قطعات این گیربکس و بوجود آمدن اصتحکاک در بین آن‌ها، گیربکس‌های CVT به سرعت نیاز به تعمیر و تنظیم پیدا می‌کنند، از این رو تیم متخصص لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز‌های خودرو‌های امروزی، امکان این را بوجود آورده است که شما با یک تماس تعمیرکار را در محل مورد نظر خود داشته باشید، متخصصان ما با بررسی خودرو شما و همچنین گیربکس آن، به شما اطلاعات جامع و دقیقی می‌دهند، در برخی از موارد؛ گیربکس CVT خودرو شما فقط نیاز به تنظیم دارد که در محل مورد نظر شما قابل انجام است، و متخصصان ما با در نظر کرفتن نوع خودرو شما، آن را تنظیم می‌کنند، اما در برخی از موارد گیربکس نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، در این موارد متخصصان ما خودرو شما را با خودروبر‌های مدرن به تعمیر‌گاه منتقل می‌کنند، در تعمیرگاه‌های زیر نظر لوکاپرو خودرو شما با استفاده از دستگاه‌ها مدرن و حرفه‌ای آنالیز می‌شود تا بهترین روش تعمیر گیربکس مشخص شود. پس از تعمیر گیربکس CVT خودرو شما، در صورتی که بخواهید، می‌توانید در خواست انتقال خودرو به محل مورد نظر را بدهید تا پس از تعمیر خودرو شما در محل مورد نظرتان به شما تحویل داده شود.
در صورتی که گیربکس CVT خودرو شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، در لوکاپرو قطعات اصلی جایگزین می‌شوند. از آنجایی که مجموعه لوکاپرو یکی از بزرگترین وارد کننده قطعات خودرو‌های وارداتی است، در صورت نیاز به تعویض قطعه در گیربکس CVT، تیم لوکاپرو با قیمتی بسیار مناسب قطعه شما را تعویض می‌کند، در نظر بگیرید که قطعات تعویض شده توسط تیم لوکاپرو، قطعات اصلی هستند و بر روی گارانتی خودرو شما تاثیری ندارند.

girbox

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here