کمپانی پورشه در سال ۲۰۱۶ همراه با معرفی محصولات خود، سیستم جدید چراغ‌های به کار رفته در آن‌ها را نیز معرفی کرد، این سیستم به نام PDLS معرفی شد و طبق گفته مدیران این شرکت آلمانی، تکنولوژی‌های بکار رفته سیستم PDLS بی همتا و منحصر به فرد است.

PDLS در واقع کوتاه شده‌ی Porsche Dynamic Light System است. PDLS از سیستمی منحصر به فرد استفاده می‌کند که در مقایسه با رقبای خود مانند Headlight Adaptation به کار رفته در خودرو‌های بی ام و بسیار کارآمدتر است، این سیستم چراغ جلو پورشه، از فناوری سنسور‌های مادون قرمز برای تشخیص نقاط تاریک جاده استفاده می‌کند و با تنظیم زاویه ال ای دی‌های بکار رفته در چراغ، پرتو نور را به این نقاط تاریک می‌تاباند. سیستم PDLS شیب جاده را نیز هر لحظه آنالیز می‌کند، به شکلی که اگر اتومبیل در شیب رو به پایین قرار گیرد، سیستم PDLS را به سمت بالا می‌تاباند تا راننده دید بهتری نسبت به جاده داشته باشد

Block1-fara

واردات و نصب انواع PDLS

به طور کلی PDLS به دو نوع تقسیم می‌شود، یکی از این نوع‌ها ترکیب زنون و ال ای دی است و دیگری تمام ال ای دی است، به شکلی که در نوع اول که ترکیب یک لامپ زنون و ۴ لامپ ال ای دی است، در چراغ جلو خودرو یک لامپ بی-زنون پورشه قرار دارد و در اطراف آن ۴ لامپ ال ای دی کوچک که در واقع سیستم PDLS با هدایت این ۴ لامپ ال ای دی کار خود را انجام می‌دهد. نوع دوم که چراغ‌های تمام ال ای دی پورشه است طرفداران بیشتری دارد و در واقع شامل یک لامپ ال ای دی بزرگ و ۴ لامپ ال ای کوچک در کنار است، لامپ‌های ال ای دی ضمن مصرف کمتر نور بسیار بیشتر نسب به زنون‌ها دارند و همین امر باعث پیشرفت این فناوری در خودرو‌ها شده است، در نوع چراغ PDLS که تماما از لامپ‌های ال ای دی تشکیل شده است، فناوری سنسور‌های سیستم PDLS بر روی کل چراغ تاثیر می‌گزارد و سنسور‌های این سیستم تمام لامپ‌ها را به حرکت در می‌آورند.
در سال ۲۰۱۷ نیز کمپانی پورشه نوع جدیدی از PDLS را معرفی کرد و نام آن را PDLS Plus نامید. در PDLS Plus لامپ‌های جانبی که همان لامپ‌های ال ای دی هستند از ۴ به ۶ عدد تبدیل شده اند و البته سنسور‌های به کار رفته در این سیستم بسیار سریعتر از سنسور‌های سیستم PDLS عمل می‌کنند، به طور خلاصه می‌توان تفاوت PDLS و PDLS Plus در مقدار حجم نور تابش و سرعت آن خلاصه کرد.

در ایران واردات برخی از خودرو‌های پورشه همچنان ادامه دارد، از جمله ماکان که می‌توان آن را پر فروش‌ترین مدل پورشه در ایران دانست، از طرفی خیلی از این خودرو‌های دارای سیستم‌های PDLS و PDLS Plus هستند، ولی متاسفانه خدمات خوبی برای این سیستم‌ها ارائه نمی‌شود، مجموعه لوکاپرو برای اولین بار در ایران اقدام به واردات چراغ‌های خودرو‌های پورشه با سیستم‌های PDLS و PDLS Plus کرده است، همچنین متخصصان پورشه که در نمایندگی‌های معتبر پورشه آموزش دیده‌اند در تیم‌های متخصص مجموعه لوکاپرو، همه روزه آماده خدمت رسانی به مشتری‌های گرامی هستند. اگر شما از دارندگان خودرو‌های پورشه هستید، برای تعویض و یا تعمیر قطعات خودرو خودتان می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید، برای اطلاعات بیشتر با مجموعه لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

Porsche-Macan

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here