امروزه طراحان خودرو در کمپانی‌های بزرگ اتومبیل‌سازی، برای هر خودرویی که تولید می‌شود چند نوع رینگ و لاستیک در نظر می‌گیرند تا مشتری‌ها بر اساس سلیقه خودشان رینگ و لاستیک مورد نظرشان را سفارش دهند، از این رو کارشناسان حوزه طراحی خودرو، این نظر را دارند که ظاهر رینگ و لاستیک یک اتومبیل بر زیبایی و جلوه‌ی آن تاثیر به سزایی دارد، یکی از انواع رینگ‌هایی که در چند سال اخیر برای خودرو‌های لوکس وارداتی قابل سفارش شده است، رینگ‌های تیتانیومی است.
رینگ‌های تیتانیومی که به رینگ‌های مشکی هم معروف هستند، طرفداران زیادی دارند؛ این رینگ‌ها با استفاده از فلز تیتانیوم و آلیاژی از آلومینیوم ساخته می‌شوند و بسیار سبک‌تر و مقاوم‌تر از رینگ‌های تمام آلومینیومی هستند؛ البته این را هم باید در نظر گرفت که قیمت رینگ‌های تیتانیومی بیشتر از رینگ‌های آلومینیومی است. اولین بار کمپانی اتومبیل‌سازی مازراتی از رینگ‌های تیتانیومی استفاده کرد که امروزه می‌توانیم مدل‌های مختلف این رینگ‌ها را در خودرو‌های مازراتی وارد شده در کشور مشاهده کنیم. در اصل فلسفه وجودی رینگ‌های تیتانیومی کاهش وزن خودرو است به همین دلیل اغلب مواقع رینگ‌های تیتانیومی در ساخت خودرو‌های پر سرعت و مسابقه‌ای استفاده می‌شدند؛ اما در چند سال اخیر رینگ‌های تیتانیومی در خودرو‌های معمولی و شهری نیز استفاده شدند که البته دلیل آن جلوه و زیبایی این رینگ‌ها است. خودرو‌هایی مانند هیوندای سانتافه و یا آلفا رومئو جولیتا، از جمله خودرو‌هایی هستند که از رینگ‌های تیتانیومی برای جذابیت بیشتر در ساخت آن‌ها استفاده شده است. رینگ‌های تیتانیومی به دلیل نوع متریال و روش ساختشان، رینگ‌های لوکسی به حساب می‌روند و همین موضوع باعث شده است استفاده از رینگ‌های تیتانیومی به خودرو‌های وارداتی محدود شود. ترمیم رینگ‌های تیتانیومی تخصص بیشتری نسبت به ترمیم رینگ‌های آلومینیومی نیاز دارد، از همین رو تعداد کسانی که قادر باشند خط و خراش این نوع رینگ‌ها را ترمیم کنند بسیار کمتر از متخصصان ترمیم رینگ‌های آلومینیومی است. برای ترمیم رینگ‌های تیتانیومی زمان و دقت بیشتر لازم است، زیرا اثرات ترمیم نباید بر روی رینگ باقی بماند در غیر این صورت ظاهر رینگ جلا و زیبایی خود را از دست می‌دهد. مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز صاحبان خودرو‌های لوکس برای خدمات ترمیم رینگ‌های تیتانیومی، اقدام به ارائه سرویس‌های ترمیم در خصوص این نوع رینگ‌ها کرده است. متخصصین ما در مجموعه لوکاپرو با استفاده از متریال‌های اصلی و متد مدرن آماده ترمیم انواع رینگ‌های خودرو‌های وارداتی هستند.

Restoration-and-installation-of-titanium-rims

واردات و نصب رینگ‌های تیتانیومی

همانطور که گفتیم رینگ‌های تیتانیومی جلوه خاصی به خودرو می‌دهند، از همین رو بسیاری از خودروسازان در ساخت اتومبیل‌هایشان از این رینگ‌ها استفاده می‌کنند؛ اما اگر خودرو شما از رینگ‌های تیتانیومی بهره‌مند نیست، نگران نباشید زیرا مجموعه لوکاپرو اقدام به واردات رینگ‌های تیتانیومی اصلی خودرو‌ها کرده است. با استفاده از خدمات مجموعه لوکاپرو شما می‌توانید رینگ‌های تیتانیومی مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید، در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به تیم متخصص لوکاپرو اقدام به نصب آن‌ها بر روی خودرویتان کنید. تمام رینگ‌های تیتانیومی وارد شده توسط تیم لوکاپرو مورد تایید برند‌های معروف اتومبیل‌سازی هستند و از متریال‌های خالص و بسیار مقاوم ساخته شده‌اند.

avant-garde-wheels-f121-brushed-stainless-lucapro

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here