همیشه سپر اتومبیل‌ها به عنوان یک قطعه محافظتی به شمار می‌روند و اصلی‌ترین وظیفه آن‌ها محافظت از بدنه و کابین خودرو‌ در برابر ضربه‌های احتمالی است. سپر اتومبیل جزئی از جلوبندی خودرو به شمار می‌رود به همین دلیل ضمن محافظت از بدنه خودرو، بر روی کنترل و هدایت خودرو نیز تاثیر دارد و به خاطر این موضوع، در طراحی سپر اتومبیل نکات آیرودینامیکی را مد نظر می‌گیرند. امروزه طراحان و تولیدکنندگان خودرو، سپر اتومبیل‌‌ها را به انواع متفاوتی تقسیم کرده‌اند؛ این تقسیمات نشأت گرفته از نوع اتومبیل و همینطور کاربرد و جامعه هدف آن خودرو است. مجموعه لوکاپرو با در نظر گرفتن انواع خودرو‌های موجود در ایران، تیم متخصصی در این حوزه بوجود آورده است که از حرفه‌ای‌ترین تعمیرکاران و صافکار‌ها متشکل شده است.

tamir-separ

انواع سپر اتومبیل و تعمیر آن‌ها

در گذشته سپر اتومبیل‌ها را با استفاده از متریال‌های فلزی و به صورت یک پارچه و جدا از بدنه خودرو تولید می‌کردند. آلیاژ‌های فلزی به دلیل سهولت در تولید و مقاوم بودن، مورد استفاده در سپر اتومبیل‌ها قرار می‌گرفت. امروزه سپر‌های فلزی به دلیل وزن بالا و ترمیم سخت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند ولی هنوز برخی از سپرهای اتومبیل‌های آفرود یا باگی‌ها از زیر مجموعه سپر‌های فلزی هستند. تیم متخصص لوکاپرو برای تعمیر و ترمیم سپر‌های فلزی از ترکیب جوش فلز و رنگ استفاده می‌کند ولی به دلیل ارزان بودن این سپر‌ها، همیشه پیشنهاد می‌شود که سپر‌های فلزی را تعویض کنید، مجموعه لوکاپرو خود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین وارد کنندگان قطعات خودرو در ایران، این امکان را برای شما بوجود آورده است که در صورت نیاز به تعویض سپر، بتوانید با قیمت بسیار مناسب سپر اتومبیل خود را تعویض کنید. اما امروزه سپر اتومبیل‌ها با استفاده از کامپوزیت‌های مقاوم پلاستیکی و در اندازه و شکل‌های متفاوت، به صورت یک‌پارچه و یا جداگانه از بدنه اتومبیل، طراحی و تولید می‌شوند. به طور معمول در تولید سپر اتومبیل، از دو نوع کامپوزیت پایه فلزی MMC و پایه پلیمری PMC استفاده میشود، که به دلیل نوع و کاربرد سپر اتومبیل می‌تواند، متفاوت باشد، که در اتومبیل‌هایی که هدف از طراحی و تولید آن‌ها استفاده درون شهری است؛ معمولا از کامپوزیت‌های پایه پلیمری استفاده میشود. سپر اتومبیل‌هایی که از جنس کامپوزیت پلاستیک هستند، معمولا از دو الی سه لایه فایبرگلاس ساخته می‌شوند و با توجه به تردی فایبرگلاس، سپر اتومبیل مقاومت بیشتری در برابر ضربات ملایم نشان میدهد و در صورتی که سپر اتومبیل دچار خراش شده باشد؛ می‌توان با پولیش کاری سپر را ترمیم کرد، ولی اگر شدت ضربه زیاد باشد، می‌تواند شکستگی در سپر اتومبیل بوجود بیاورد، در این صورت برای ترمیم سپر اتومبیل نیاز به انجام عملیات جوش پلاستیک است. در صورتی که به فایبرگلاس سپر اتومبیل فشار زیاد و در یک راستا وارد شود؛ امکان ایجاد فرورفتگی در سپر اتومبیل بوجود می‌آید، که در آن صورت یا با استفاده از تغییر دمای پیرامون فرورفتگی سپر اتومبیل و یا با اسفاده از عملیات چکش کاری ضعیف، فرورفتگی سپر اتومبیل از بین می‌رود.
در انتها تیم تخصصی شرکت لوکاپرو با بهره گیری از افراد متخصص و با بهره گیری از جدید ترین متدها، این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات تعمیر و ترمیم سپر اتومبیل را حتی در محل شما با بهترین قیمت ارائه کند.شما می‌توانید سایر بخش‌های این سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

separ-mashi

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here