نحوه طراحی و تولید قسمت جلو‌بندی خودرو‌ها، نسبت به طراحی وتولید بدنه اتومبیل متفاوت است و دلیل طراحی جداگانه قسمت جلوبندی، اهمیت محافظت و هندلینگ بدنه اتومبیل است که وظیفه اصلی جلوبندی خودرو به شمار می‌رود. در واقع جلوبندی خودرو، یک قسمت از اتومبیل است که جداگانه و به صورت سیستماتیک برای محافظت از بدنه خودرو در برابر ضربات احتمالی که توسط پستی و بلندی ایجاد می‌شود، طراحی و تولید شده است. همینطور جلوبندی خودرو تاثیر بسزایی در هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ‌ها و همینطور سطوح شیب دار دارد.

با توجه به اهمییت هندلینگ خودرو و جلوگیری از لرزش های اضافی و همچنین رعایت ایمنی سرنشین ها باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در تعمیر یا تعویض جلوبندی حتما از افراد متخصص و با تجربه و لوازم یدکی اصلی استفاده نمایید.

جلوبندی خودرو‌های مرسدس بنز

طراحی جلوبندی مرسدس بنز

کمپانی بزرگ دایملر، همیشه سعی بر این داشته است که خودرو‌های مرسدس بنز را در قالب خودرو‌هایی با استحکام بالا به بازار‌های جهانی معرفی کند. مرسدس بنز از سال ۲۰۰۶ به بعد با هدف بازار‌های خودرو‌های اسپرت دست به طراحی‌های جدیدی زد، که معمولا در این طراحی‌ها شاهد سبک‌های طراحی احساسی و گاهی تلفیقی با طرح‌های تعامل گرا هستیم که در آن بدنه خودرو‌ها را کشیده به سمت عقب و در واقع اسپرت می‌بینیم، در حالی که قسمت جلوبندی خودرو هنوز از سبک‌های قدیمی بهره می‌گیرد.
هندلینگ بسیار خوب خودرو‌های مرسدس بنز، همیشه کارشناسان حوزه خودرو را به حیرت در آورده است، این به دلیل تولید و طراحی بسیار دقیق جلوبندی مرسدس بنز است.

استفاده از فلزات پایه سبک؛ مانند آلومینیوم همراه با آلیاژ‌های سنگین‌تر در ساخت جلوبندی خودرو‌های مرسدس بنز یکی از عواملی است که باعث برتری جلوبندی مرسدس بنز نسبت به رقبای خود است. یکی از علت‌های بهبود هندلینگ خودرو‌های مرسدس بنز، استقاده از جلوبندی دو تیکه در بدنه خودرو است به صورتی که سیستم آنالیز کشسانی خودرو یا همان ESP، در سر پیچ‌ها و در جاده‌های ناهموار، دو طرف خودرو را به صورت جداگانه بررسی می‌کند که البته همین امر باعث شده است که جلوبندی اتومبیل‌های مرسدس بنز، وزن بالایی داشته باشد و پس از تصادفات معمولا تنظیم کردن جلوبندی مرسدس بنز بسیار زمان بر است. البته خودرو‌های شاسی بلند مرسدس بنز از این ویژگی مستثنا هستند و به دلیل کاربرد فلزات سنگین در قسمت سپر و کیت جلو، جلوبندی آن‌ها را به صورت یک پارچه طراحی و تولید می‌کنند.

طراحی جلوبندی مرسدس بنز

فناوری‌های به کار رفته در جلوبندی مرسدس بنز

کمپانی مرسدس بنز، همیشه در ساخت و استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید پیشتاز بوده است. جلوبندی خودرو‌های مرسدس بنز هم، همیشه تحت تاثیر فناوری‌های جدید به روز شده‌اند و می‌توان مشاهده کرد که در هر نسل از خودرو‌های این کمپانی، سیستم جلوبندی مرسدس بنز بهبود یافته است.
سیستم VSM (( Vehicle stability management)) یا همان مدیریت پایداری خودرو؛ یکی از فناوری‌های بکار رفته در جلوبندی خودرو‌های مرسدس بنز است که در حقیقت با تنظیم مقدار وزن تقسیم شده بر روی جلوبندی، ثبات و پایداری را در سر پیچ‌های تند و سطوح لغزنده به خودرو برمیگرداند. در واقع سیستم VSM با تقسیم وزن بیشتر بر روی چرخ‌ها باعث می‌شود اصتحکاک آن‌ها نسبت به جاده بیشتر شود و همین امر از لغزش و حرکات ناگهانی خودرو جلوگیری میکند که نتیجه آن فرمان پذیری راحت‌تر خودرو است، البته این سیستم معمولا به صورت دستی باید توسط راننده فعال شود.
در خودرو‌های جدید مرسدس بنز، با استفاده از تکنولوژی ترکیب کامپوزیت‌های سخت با فیبرکربن، در ساخت و طراحی خودرو‌های اسپرت GT و طراحی AMG، جلوبندی خودرو‌های مرسدس بنز را با استفاده از فیبرکربن‌های سخت و سنگین‌تر نسبت به فیبرکربن‌های معمولی، طراحی و تولید می‌کنند که به همین دلیل در کنار شتاب بالای اتومبیل، کنترل فرمان سرپیچ‌ها برای راننده بسیار ساده و لذت بخش است.

فناوری‌های به کار رفته در جلوبندی مرسدس بنز

جلوبندی خودرو یکی از پر اصطحلاک ترین بخش ها محسوب می شود.تعمیر و یا تعویض جلوبندی خودرو هایی مثل بنز به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد.در تعمیر و یا تعویض جلوبندی بنز علاوه بر مهارت به لوازم و قطعات یدکی اصلی و با کیفیت نیاز است.از این رو تیم متخصص مکانیک لوکاپرو با بهره گیری از افراد با تجربه و با استفاده از لوازم و قطعات یدکی اصلی بنز اقدام به ارائه خدمات تعمیر جلوبندی خودروهای بنز می نماید.در صورت نیاز با مشاوران ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here