جلو‌بندی خودرو، بستگی به وزن و همینطور طراحی بدنه خودرو متفاوت است و وظیفه اصلی جلوبندی، محافظت و هندلینگ بدنه اتومبیل است. در واقع جلوبندی خودرو، یک قسمت از اتومبیل است که به صورت سیستماتیک برای محافظت از بدنه خودرو در برابر ضربات احتمالی که توسط پستی و بلندی ایجاد می‌شود، طراحی شده است. همینطور جلوبندی خودرو تاثیر بسزایی در هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ‌ها و همینطور سطوح شیب دار دارد.

۲۰۱۷-bmw-7-series-740i-sedan-front-view

طراحی جلوبندی بی ام و

جلوبندی خودرو‌های بی ام و، یکی از قسمت‌های فنی و مهم خودرو‌های این کمپانی به شمار می‌رود.
شرکت بی ام و، همیشه سعی کرده است که جلوبندی خودرو‌های خود را تحت تاثیر سبک استریم لاینینگ، طراحی کند که این سبک از طراحی خودرو؛ همانطور که برخورد ذرات و جریانات هوا را با اتومبیل کاهش می‌دهد، تاثیرات مطلوبی در جذب ضربه‌های وارد به کابین ایجاد می‌کند.

کمپانی بی ام و، همیشه سعی داشته است که؛ شتاب گیری بالا یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی خودرو‌های این شرکت در بازار‌های جهانی به حساب برود. در این راستا کمپانی بی ام و، سعی در این داشته است که وزن خودرو‌های خود را در هر نسل به حداقل برساند، اما وقتی صحبت از هندلینگ و محافظت از بدنه اتومبیل می‌رسد، وزن جلوبندی خودرو‌ها اهمیت کمتری پیدا می‌کنند؛ به همین دلیل کمپانی بی ام و، به دلیل ایجاد پایداری همراه با سبک استریم لاینینگ، معمولا جلوبندی خودرو‌های خود را سنگین‌تر از قطعات دیگر تولید می‌کند.

به عنوان مثال در سری ۵ و ۷ جدید خودرو‌های بی ام و، شاهد قطعات یک پارچه آلومینیومی با آلیاژ سبک در ساختار بدنه خودرو هستیم و اگر جیب پر پول‌تری دارید می‌توانید با پرداخت ده هزار یورو بیشتر‌، اسکلت بدنه تمام فیبر‌کربنی داشته باشید، اما وقتی ساختار کلی خودرو را بررسی می‌کنیم؛ شاهد تفاوت‌هایی در جلوبندی خودرو‌های بی ام و با کل بدنه هستیم، در قسمت جلو‌بندی می‌توان مشاهده کرد که برای طراحی این قسمت کمپانی بی ام و، از دو لایه آلومینیوم و یا یک لایه فیبر کربن همراه با یک لایه آلومینیوم استفاده کرده است که این امر باعث سنگین‌تر شدن جلوبندی خودرو، در نتیجه هندلینگ و کنترل بهتر خودرو می‌شود و همینطور این ویژگی به سیستم ESP اتومبیل اجازه می‌دهد که زمان بیشتری برای آنالیز کشش خودرو داشته باشد.

با توجه به اهمییت هندلینگ خودرو و جلوگیری از لرزش های اضافی و همچنین رعایت ایمنی سرنشین ها باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در تعمیر یا تعویض جلوبندی حتما از افراد متخصص و با تجربه و لوازم یدکی اصلی استفاده نمایید.

طراحی جلوبندی بی ام و

فناوری‌های به کار رفته در جلوبندی بی ام و

کمپانی بی ام و موتورز، یکی از شرکت‌های بزرگ خودرو‌سازی است که همیشه سعی داشته، تکنولوژی و فناوری‌های جدید را بوسیله اتومبیل‌های بی ام و، به بازار خودرو‌های جهان عرضه کند.
طبیعی است؛ سیستم جلوبندی بی ام و مانند قسمت‌های دیگر خودرو‌های بی ام و، در طول زمان بوسیله فناوری‌های جدید تغییر کند.
یکی از این تکنولوژی‌های جدید به کار رفته در جلوبندی بی ام و، فناوری ((تقسیم نیروی ترمز بین چرخ‌ها)) یا EBD ((Electronic Brake force Distribution)) است؛ که همواره همراه با سیستم تعلیق و ترمز‌ها برای کنترل بهتر خودرو در هنگام ترمز‌های ناگهانی کار می‌کند.

سیستم EDC، یکی دیگر از فناوری‌هایی است که در جلوبندی خودرو‌های بی ام و به کار رفته است؛ این پکیج هندلینگ جلوبندی بی ام و، که با استفاده از کمک فنرها، بصورت هوشمند تعادل اتاق خودرو را در سرعت‌های بالا و در سر پیچ ها و همینطور جاده های ناهموار کنترل می کند.
سیستم DSC ((Dynamic stability control)) سامانه‌ی منحصر به فرد
جلو بندی بی ام و است که با کمک سه سامانه‌ی دیگر یعنی ABS و ASC+T و CBC به کنترل سیستم فنربندی می ‌پردازد.

فناوری‌های به کار رفته در جلوبندی بی ام

جلوبندی خودرو یکی از پر اصطحلاک ترین بخش ها محسوب می شود.تعمیر و یا تعویض جلوبندی خودرو هایی مثل بی ام و به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد.در تعمیر و یا تعویض جلوبندی بی ام و علاوه بر مهارت به لوازم و قطعات یدکی اصلی و با کیفیت نیاز است.از این رو تیم متخصص مکانیک لوکاپرو با بهره گیری از افراد با تجربه و با استفاده از لوازم و قطعات یدکی اصلی بی ام و اقدام به ارائه خدمات تعمیر جلوبندی خودروهای بی ام و می نماید.در صورت نیاز با مشاوران ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here