جلو‌بندی خودرو، بستگی به وزن و همینطور طراحی کلی اتومبیل متفاوت است و وظیفه اصلی جلوبندی یک اتومبیل در واقع محافظت در برابر فشار جاده و هندلینگ اتومبیل در زمان حرکت است به زبان ساده‌تر؛ جلوبندی خودرو، یک قسمت از اتومبیل است که به صورت سیستماتیک برای محافظت از بدنه خودرو در برابر ضربات احتمالی که توسط پستی و بلندی ایجاد می‌شود، طراحی شده است. همینطور جلوبندی خودرو تاثیر بسزایی در هندلینگ و کنترل خودرو در سر پیچ‌ها و همینطور سطوح شیب دار دارد.

jolobandi

تنظیم تخصصی جلوبندی خودروهای لوکس

تنظیم جلوبندی خودرو‌ها یک امر لازم و ضروری است و پیشنهاد می‌شود که حداقل هر سه ماه یک بار جلوبندی خودرو خود را به یک متخصص نشان دهید تا آن را به صورت کامل بررسی کند، زیرا تنظیم نبودن جلوبندی خودرو، بسیار خطرناک است و می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های غیر قابل جبران شود. مجموعه لوکاپرو با استفاده از متخصصان با تجربه خود، برای اولین بار در کشور این امکان را بوجود آورده است که جلوبندی خودرو شما، با الگوریتم‌های کارخانه سازنده‌ی آن بررسی شود. از نظر ما نحوه تنظیم جلوبندی‌های خودرو‌ها با هم متفاوت است و باید بر اساس استاندارد‌ها کارخانه سازنده آن انجام شود، این امر در خودرو‌های لوکس وارداتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کنند، زیرا سیستم‌های داخلی این خودرو‌ها به شکل منحصر به فرد طراحی شده‌اند و لازم است که توسط متخصصان این حوزه بررسی شود، از این رو لوکاپرو با بهره‌گیری از یک تیم مکانیک حرفه‌ای، قادر به تنظیم جلوبندی خودرو شما به صورت تخصصی است.

cars

تنظیم الکتریکی جلوبندی خودرو‌های لوکس

معمولا اتومبیل‌های لوکس وارداتی از سیستم ESP (Electronic stability program ) یا در واقع سیستم کنترل پایداری الکترونیکی بهره‌مند هستند و دارندگان این خودرو‌ها با هشدار این سیستم متوجه می‌شوند که باید جلوبندی خودرو خود را تنظیم کنند. متاسفانه در خیلی از موارد به دلیل نبود تخصص کافی، مکانیک‌ها فقط هشدار سیستم را قطع می‌کنند و علت بوجود آمدن هشدار را متوجه نمی‌شوند، به همین دلیل تیم متخصص مکانیک لوکاپرو با استفاده از دستگاه‌های سنجش مدرن و امروزی خود، سعی بر این دارد که علت اصلی بوجود آمدن هشدار را بررسی کند و نه فقط آن را قطع کند. از طرفی هشدار‌ها و آلارم‌های سیستم ESP در خودرو‌های مختلف متفاوت است و باید به صورت تخصصی بررسی شود، از این رو متخصصان لوکاپرو با بهره‌گیری از الگوریتم‌های برند اتومبیل مورد نظر، سعی بر این دارند که به صورت تخصصی جلوبندی یک خودرو بررسی شود و فقط قطعه و یا قسمت آسیب دیده را تعمیر کنند که این امر می‌تواند در صرفه جویی هزینه‌های صاحبان خودرو بسیار تاثیر گذار باشد.

jolobandi-car

تنظیم مکانیکی جلوبندی خودرو‌های لوکس

هنوز هم خیلی از اتومبیل‌های لوکس وارداتی در کشور هستند که از سیستم‌های داخلی تمام مکانیکی بهره می‌برند. از آن‌ جایی که هیچگونه سیستم هشداری در این خودرو‌ها وجود ندارد، مکانیک جلوبندی باید تمام قطعات را بررسی کند و حتی در صورت نیاز خودرو را در جاده آزمایش کند، از همین رو تعمیر و تنظیم جلوبندی این خودرو‌ها باید توسط یک متخصص انجام شود و تیم متخصص لوکاپرو در این زمینه آماده است که تمامی سرویس‌های جلوبندی خودرو شما را انجام دهد.
در خیلی از موارد تعمیرکار، برای تنظیم جلوبندی خودرو باید قطعاتی مانند؛ دیسک ترمز ، کمک فنر و … را تعویض کند، از همین رو مجموعه لوکاپرو با وارد کردن قطعات و لوازم یدکی اصلی خودرو‌ها از خارج از کشور، می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که تمامی قطعات تعویض شده در بخش جلوبندی خودرو شما، اصل و با کیفیت هستند.

charkh

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here