مهم‌ترین وظیفه فیلتر‌های هوا در اتومبیل‌ها، تصویه هوای ورودی است. فیلتر هوای نصب شده در خودروها از ورود ناخالصی‌های خارجی و اضافی جلوگیری می‌کند زیرا نفوذ حتی کوچک‌ترین ذرات اضافی، می‌تواند عملکرد کل سیستم‌های داخلی خودرو را دچار مشکل کند. یکی از سرویس‌های مجموعه لوکاپرو تعویض فیلتر هوای خودرو‌ها است. تعویض فیلتر هوای اتومبیل‌ها معمولا هم زمان با تعویض روغن موتور آن‌ها صورت می‌گیرد؛ از همین رو تیم متخصص لوکاپرو این امکان را فراهم ساخته است که ضمن تعویض روغن موتور اتومبیلتان، بتوانید از سرویس‌های تعویض فیلتر هوای لوکاپرو در محل مورد نظرتان استفاده کنید. فیلتر‌های هوا نقش اساسی در تنظیم وضعیت سلامت فنی و کیفیت قطعات داخلی اتومبیل‌ها دارند؛ به همین دلیل کارشناسان ما در مجموعه لوکاپرو پیشنهاد می‌کنند که همیشه باید حواستان به وضعیت فیلتر‌ هوای خودرو خود باشد تا در صورت نیاز سریعا آن را تعویض کنید. به طور معمول و طبق استاندارد‌های از پیش تعیین شده، هر ۱۰ هزار کیلومتر رانندگی با اتومبیل، باید فیلتر هوای آن تعویض گردد اما این رقم در شهر‌هایی که از هوای ناسالم برخوردارند تا ۷ هزار کیلومتر کاهش پیدا می‌کند. اگر در تهران زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم هر ۷ الی ۸ هزار کیلومتر فیلتر هوای اتومبیل خود را عوض کنید زیرا در صورت مسدود شدن پره‌های فیلتر هوای خودروتان، مواد اضافی وارد سیستم‌های داخلی اتومبیلتان خواهد شد و وضعیت سلامت قطعات داخلی خودروتان را ناپایدار خواهد کرد. برای استفاده از خدمات و سرویس‌های تخصصی تیم لوکاپرو در خصوص تعویض فیلتر هوا خودرو‌ها و همچنین تعویض روغن موتور آن‌ها، کافی است با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا تیم متخصص ما در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حضور یابند.

تعویض فیلتر هوای خودرو در محل

عرضه انواع فیلتر‌های هوای باکیفیت

به طور کلی فیلترهای هوای خودرو‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ فیلتر هوای سلولزی ( کاغذی )، فیلتر هوای اسفنجی و فیلتر‌های هوای کتان. فیلتر‌های هوای سلولزی عمومی‌ترین فیلتر‌های هوای استفاده شده در خودرو‌ها به شمار می‌روند. فیلتر‌های هوای سلولزی یا کاغذی، فیلتر‌های نسبتا ارزانی هستند که قادرند ۸۰ تا ۹۰ درصد ذرات خارجی را به خود جذب کنند. فیلتر‌های هوای سلولزی یکبار مصرف هستند و در زمان تعیین شده باید تعویض گردند. فیلتر هوای اسفنجی معمولا در خودرو‌های دیزل (گازوئیلی) یا در اتومبیل‌های کلاسیک و قدیمی دیده می‌شوند. فیلتر هوای اسفنجی گران‌تر از فیلتر‎‌های سلولزی هستند اما معمولا برای اتومبیل‌های شهری معمولی پیشنهاد نمی‌شوند زیرا این فیلتر‌ها هم هوای ورودی و هم هوای خروجی را تصفیه می‌کنند و مناسب مناطق شهری نمی‌باشند. فیلتر‌های هوای کتان گران‌ترین و البته جدید‌ترین فیلتر‌های هوای عرضه شده می‌باشند. فیلتر ‌هوای کتان از ۶ الی ۸ لایه پارچه روغنی برای جذب بهتر مواد خارجی استفاده می‌کند. فیلتر‌های هوای کتان با بهره‌گیری از فناوری نانوتکنولوژی تولید می‌شوند و خاصیت تجدیدپذیری دارند. شما می‌توانید یک فیلتر‌ هوای کتان را چندین بار استفاده کنید و هر ۱۰ هزار کیلومتر آن را تمیز کرده و دوباره در خودروتان قرار دهید.
برای خرید و نصب انواع فیلتر‌های هوا، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه لوکاپرو استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن فیلتر هوا و روغن موتور خودروتان را در محل مورد نظرتان تعویض کنید.

 فیلتر‌های هوای باکیفیت

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here