قطعا مهمترین قسمت یک اتومبیل، موتور آن است. موتور یک خودرو، قلب تپنده آن به حساب می‌رود که وظیفه اصلی آن، تامین نیروی مکانیکی لازم برای به حرکت در آوردن خودرو است. در دو ده اخیر با گسترش فناوری توربو شارژ و همچنین تلاش طراحان برای کاهش حجم گشتالت موتور خودرو‌ها، موتور اتومبیل اهمیت بیشتری پیدا کرد، زیرا ضمن اینکه در ساخت آن‌ها زمان زیادی صرف می‌شد، خودروسازان به ناچار هزینه‌های بالایی برای طراحی آن‌ها صرف می‌کردند. امروزه در اغلب خودرو‌های وارداتی می‌توانیم پوششی بر روی موتور خودرو مشاهده کنیم، این پوشش نشان دهنده ارزشمند بودن موتور آن خودرو است؛ نام این پوشش کاور موتور ( Engine cover ) است.
کاور موتور ( Engine cover ) پوششی است که طراحان و تولیدکنندگان خودرو، از آن برای حفاظت از موتور استفاده می‌کنند. کاور موتور قطعه جانبی است که از موتور اتومبیل در برابر ضربه و آلودگی‌های سطحی محافظت می‌کند. کاور موتور‌ها را اغلب از جنس فایبرگلاس می‌سازند؛ زیرا فایبرگلاس مقاومت خوبی در برابر حرارت و البته ضربه دارد. همانطور که انتظار می‌رود احتمال اینکه کاور موتور در تصادفات دچار آسیب شود بسیار زیاد است، به همین دلیل مجموعه لوکاپرو خدمات نوینی در خصوص ترمیم و تعویض کاور موتور ارائه می‌دهد. توجه کنید که کاور موتور‌ها یک قطعه تخصصی است به همین دلیل خدمات این حوزه برای هر اتومبیل متفاوت است. یکی از منحصر به فرد‌ترین کاور‌های موتور، کاور موتور خودرو‌های مازراتی است. موتور اتومبیل‌های مازراتی اغلب دست ساز هستند به همین دلیل همیشه به عنوان موتور‌های گران قیمت در صنعت خودرو به شمار می‌روند؛ همین موضوع باعث شده است کمپانی اتومبیل سازی مازراتی از کاور موتور خودرو‌های فراری برای ساخت و طراحی کاور موتور‌های مازراتی الهام بگیرد. به طور کلی کاور موتور خودرو‌های مازراتی از سه لایه فایبر گلاس ساخته شده‌اند که لایه میانی متخلخل است؛ دلیل وجود این ویژگی در کاور موتور اتومبیل‌های مازراتی، حرارت بالای موتور این خودرو‌ها است؛ همچنین طراحان مازراتی برای خنک کردن موتور از سیستم چرخ باد در موتور استفاده می‌کنند به همین دلیل کاور موتور خودرو‌های مازراتی داری لبه‌های فرو رفته هستند. به دلیل نوع فایبرگلاس به کار رفته در کاور موتور خودرو‌های مازراتی، متخصصین ما از متد جوش فایبرگلاس برای ترمیم کاور‌های آسیب دیده استفاده می‌کنند؛ البته با توجه به این نکته که کاور موتور‌ خودرو‌های مازراتی سه لایه است، جوش فایبرگلاس باید به شکلی باشد که هر سه لایه را ترمیم کند و در نهایت میزان مقاومت کاور را نیز تغییر ندهد.

maserati-engine-cover

واردات و نصب کاور موتور خودرو‌های مازراتی

در بسیاری از حوادث جلو خودرو به شدت تغییر فرم می‌دهد و یا به زبان ساده‌تر “جمع” می‌شود، در این حالت کاور موتور‌ها آسیب جدی می‌بینند و معمولا غیر قابل ترمیم هستند. مجموعه لوکاپرو به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو‌های مازراتی، اقدام به واردات کاور موتور این خودرو‌ها در مدل‌های مختلف کرده است و همچنین خدمات و سرویس‌های متنوع ما شامل تعویض کاور موتور این خودرو‌ها نیز می‌شود که همین امر باعث شده است لوکاپرو را به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات تخصصی مازراتی در ایران بشناسند.

GTS-Engine-Cover

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here