با گسترش مسابقات و تور‌های آفرود در کشورمان، طرفداران اتومبیل‌های آفرودی روز به روز در حال افزایش است و همین موضوع باعث شده است نیاز به خدمات تخصصی خودرو‌های آفرود بیش از پیش احساس شود؛ از این رو مجموعه تخصصی لوکاپرو با بهره‌گیری از داده‌های آماری و گزارشات منحصر به فرد خود از تور‌ها و مسابقات آفرود، اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص ترمیم قطعات خودرو‌های آفرودی کرده است.

ترمیم گارد و سپر خودرو‌های آفرودی

یکی از تجهیزات اتومبیل‌های آفرودی، گارد یا کیت محافظ سپر آن‌ها است. گارد‌های خودرو‌های آفرودی به دو نوع فایبرگلاسی و فلزی تولید می‌شوند و بر اساس نیاز صاحبان این اتومبیل‌های قدرتمند مورد استفاده قرار می‌گیرند. گارد‌های فلزی معمولا از محبوبیت بیشتری برخوردارند زیرا در برابر ضربات بسیار مقاوم هستند و قادرند ضربات و فشار‌های وارد شده به شاسی اتومبیل آفرودی را تا ۸۰ درصد کاهش دهند. البته این امر طبیعی است که به دلیل متریالی که در آن‌ها استفاده شده است، وزن بالایی هم داشته باشند که همین امر سرعت خودرو‌های آفرود را کاهش داده و در برخی مواقع کنترل این خودرو‌ها را سخت‌تر کرده است؛ از همین رو بسیاری از صاحبان اتومبیل‌های آفرودی گارد‌های فایبرگلاسی را ترجیح داده و کیت‌های حفاظتی پلاستیکی بر روی سپر خودروشان نصب می‌کنند. البته گارد‌های فایبرگلاسی بیشتر به شکل دیفیوزر یا فلاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند و نمی‌توانند ضربات را به صورت مستقیم جذب کنند. گارد‌های فلزی خودرو‌های آفرودی بستگی به جنسشان دچار آسیب‌های متفاوتی می‌شوند. اگر گارد خودرو آفرودی شما از نوع محبوب آلومینیومی باشد، ممکن است پس از برخورد با اجسام دچار فرو رفتگی یا به زبان ساده‌تر قری شود؛ در این حالت متخصصان مجموعه لوکاپرو از تکنیک‌های صافکاری برای ترمیم آن استفاده می‌کنند. اگر گارد یا کیت حفاظتی سپر اتومبیل آفرودی شما فایبرگلاسی باشد؛ در صورت آسیب به ساختار آن، تیم متخصص لوکاپرو از تکنیک‌های جوش پلاستیک و چسب‌های چند لایه برای ترمیم آن استفاده می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات ترمیم قطعات خودرو‌های آفرودی توسط مجموعه لوکاپرو، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ترمیم قطعات خودرو‌های آفرودی

ترمیم شکستگی‌های سیستم تعلیق خودرو‌های آفرودی

سیستم تعلیق اتومبیل‌ها شامل عناصر مختلفی مانند فنر‌ها و کمک فنر‌ها می‌شود. سیستم تعلیق اتومبیل‌های آفرودی باید بسیار مقاوم طراحی شده باشند و یا از کیت‌های مخصوص تقویتی استفاده کرده باشند، زیرا مسیر‌های انتخابی در مسابقات و تور‌های آفرودی به شکلی است که فشار و ضربات زیادی به این فنر‌ها و کمک فنر‌ها وارد می‌شود و سیستم تعلیق اتومبیل باید به شکلی باشد که با کمترین میزان آسیب و استهلاک بتواند این ضربات و فشار‌ها را دفع کند. اگر اجزا و عناصر سیستم تعلیق خودرو‌های آفرودی فرسوده یا ضعیف شده باشد، نمی‌تواند فشار‌ها و ضربات ناشی از پستی و بلندی‌ها را به خوبی دفع کند و همین امر باعث ایجاد شکستگی بر روی این اجزا به خصوص کمک فنر‌ها می‌شود؛ در این حالت شما باید عنصر آسیب دیده را به سرعت تعویض کنید و با استفاده از تکنیک‌های تخصصی اقدام به تقویت و ترمیم قطعات مربوط به سیستم تعلیق خودرو آفرودیتان کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد لوکاپرو در خصوص سرویس‌های اتومبیل‌های آفرودی، با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

ترمیم شکستگی‌های سیستم تعلیق

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here