دیزاین داخل کابین خودرو‌ها، بر اساس متد و سبک طراحی برند‌ها با هم متفاوت است، اما مسئله‌ای که بر روی نوع طراحی داخل کابین اتومبیل بسیار تاثیرگذار است، کلاس مصرفی آن خودرو است.
همانطور که متریال استفاده شده در بدنه اتومبیل‌ها ممکن است با هم متفاوت باشد، متریال بکار رفته در داخل کابین یک خودرو نیز ممکن است با خودرو دیگر بسیار تفاوت داشته باشد. در داخل کابین خودرو‌هایی که آن‌ها را جزء اتومبیل‌های لوکس می‌شناسیم، معمولا از متریال‌های طبیعی مانند چرم و چوب برای ساخت اجزای داخل خودرو استفاده شده است. سقف اتومبیل‌ها نیز مانند اجزای دیگر داخل یک خودرو ممکن است بر اساس نوع کلاس اتومبیل متفاوت باشد. در یک ده اخیر به دلیل گسترش فناوری‌های نوین در صنعت اتومبیل‌سازی، سقف خودرو‌ها نیز مانند مابقی قطعات و اجزای اتومبیل‌ها، دچار تغییرات زیادی شده است. امروزه سقف اتومبیل‌ها به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند از جمله، سقف سانروف، سقف پاناروماتیک، سقف کانورتیبل ( کروک) و مجیکال کانورتیبل (انحصاری توسط مرسدس بنز) و سقف معمولی (تمام فلز)؛ اما تمام این فناوری‌ها مربوط به بخش مهندسی خودرو می‌شود و اصل طراحی داخلی سقف اتومبیل، مربوط به جنس و فرم رویه داخل و همچنین نور پردازی داخل آن است. متریال استفاده شده در رویه سقف اتومبیل‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ دسته اول رویه‌های لوکس هستند که شامل چرم و جیر می‌باشند و دسته دوم که مربوط به خودرو‌های کلاس متوسط و پایین است که به سقف‌های موکتی معروف هستند. رویه سقف‌هایی که از چرم و جیر تشکیل شده‌اند نیاز به مراقبت و شستشوی تخصصی دارند از همین رو شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت لوکاپرو و یا با تماس با کارشناسان متخصص ما، اقدام به تهیه مواد شوینده و نگه‌دارنده تخصصی کنید.

repair roof car

ترمیم سقف جیر خودرو‌های لوکس در محل

همانطور که گفتیم بسیاری از طراحان برای ایجاد یک فضای لوکس و آرام در خودرو، از جیر و چرم برای رویه داخلی سقف اتومبیل‌ها استفاده می‌کنند؛ بدیهی است چرم و جیر متریال‌هایی هستند که نیاز به مراقبت ویژه دارند به همین دلیل به دفعات دیده شده است که سقف جیر خودرو‌ها پس از مدتی دچار پوسیدگی می‌شود و یا بر اساس گرمای لایه بالایی، فرم اصلی خود را از دست می‌دهند و به شکلی دچار افتادگی می‌شوند. از همین سو متخصصین لوکاپرو برای بر طرف کردن این مشکل اقدام به ارائه تخصصی سرویس ترمیم رویه سقف خودرو‌ها کرده است. به دلیل آب و هوای نسبتا گرم و تابش مستقیم نور آفتاب به سقف اتومبیل‌ها، چسب نگه‌دارنده رویه جیر سقف اتومبیل‌ها ضعیف شده و سقف جیر اتومبیل از جای خود جدا می‌شود، تیم لوکاپرو با بررسی این مشکل، برای اولین بار در ایران توانسته است خدمات ترمیم سقف جیر را در محل مورد نظر مشتری ارائه دهد. تیم متخصص لوکاپرو با استفاده از متد چسب و بست قادر است سقف جیر اتومبیل شما را در کوتاه‌ترین زمان ترمیم کند. متد استفاده شده توسط تیم متخصص لوکاپرو برای ترمیم سقف جیر خودرو شما دقیقا مشابه روشی است که در کارخانه‌های خودروسازی از آن برای نصب رویه سقف اتومبیل استفاده می‌کنند، با این تفاوت که مواد استفاده شده توسط تیم لوکاپرو، مناسب آب و هوای گرم حاکم بر کشور است به همین دلیل بعد از یک‌بار ترمیم، سقف جیر خودرو شما دیگر نیازی به ترمیم دوباره نخواهد داشت.

restoration-car-suede-car-ceiling-by-lucapro

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here