ایجاد ترک یا شکستگی بر روی طلق چراغ خودرو می‌تواند یک سناریو بسیار ناخوشایند برای هر راننده‌ای باشد؛ از همین رو مجموعه تخصصی اتولاین با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از خودروهای لوکس وارداتی، برای اولین بار در ایران، اقدام به ارائه خدمات تخصصی در خصوص ترمیم چراغ خودروها کرده است. برای ترمیم چراغ خودروها، قبل از هر اقدامی باید آثار آسیب وارد شده توسط کارشناسان متخصص بررسی شود. در بسیاری از موارد آسیب‌های وارد شده به چراغ خودرو، غیر قابل ترمیم هستند و چراغ یا طلق آن به صورت کلی باید تعویض گردد؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبلاز اقدام به ترمیم طلق چراغ خودرو خود، عکس آن را برای کارشناسان ما در مرکز خدمات خودرویی لوکاپرو ارسال کنید تا متخصصان ما وضعیت شکستگی و ترک بوجود آمده بر روی طلق چراغ خودرو را به خوبی بررسی کنند. ترمیم چراغ خودرو یک امر تخصصی است و باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود؛ اما با این وجود قصد داریم در ادامه این نوشته نحوه ترمیم ترک روی چراغ خودرو را بررسی کنیم تا دوستانی که علاقه دارند بدانند چگونه آثار شکستگی طلق چراغ خودرو از بین می‌رود، اطلاعات کافی را در خصوص این پروسه بدست بیاورند.

مرحله اول؛ جدا کردن چراغ از بدنه

در ابتدا چراغ خودرو را از پیکره اتومبیل جدا می‌کنیم. روند ترمیم چراغ خودرو بگونه‌ای است که می‌تواند به رنگ بدنه اتومبیل آسیب جدی وارد کند؛ از همین رو جدا کردن کامل سیستم چراغ اتومبیل از پیکره خودرو، یک امر ضروری بشمار می‌شود.

مرحله دوم؛ تمیز کردن

پس از جدا کردن چراغ از بدنه با استفاده از یک سمباده نرم و آب و مواد شوینده مناسب، چراغ اتومبیل را به صورت کامل تمیز می‌کنیم به صورتی که هیچگونه آثار کدری و ماتی بر روی چراغ اتومبیل دیده نشود.

مرحله سوم؛ استفاده چسب

بعد از تمیز کردن، نوبت به استفاده از چسب برای از بین بردن قضای بین ترک طلق چراغ است. چسب استفاده شده در پروسه ترمیم چراغ خودروها کاملا شفاف است و بعد از خشک شدن، محلول چسب همانند شیشه یا همان طلق چراغ خودرو، نور را از خود عبور می‌دهد. مقدار محلول چسب بکار رفته در پروسه ترمیم چراغ خودرو باید بگونه‌ای باشد که میزان تابش نور کاهش پیدا نکند یا به طیف‌های رنگی نور تبدیل نشود.

مرحله چهارم؛ صیقل کردن سطح طلق

پس از استفاده از چسب باید با استفاده از یک سمباده نسبتا زبر برجستگی‌های بوجود آمده در رو و زیر طلق چراغ را از بین ببریم تا سطح طلق چراغ خودرو کاملا یکدست و صیقل شود. بهتر است پروسه صیقل دادن بگونه‌ای انجام شود که خط و خش‌های روی طلق چراغ نیز از بین برود تا بعد از ترمیم چراغ خودرو دچار کدری و ماتی نشود.

مرحله پنجم؛ نصب چراغ

پس از صیقل دادن چراغ، طلق را بخوبی تمیز می‌کنیم و آن را بر اساس استانداردهای تعیین شده بر روی پیکره اتومبیل نصب می‌کنیم.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات لوکاپرو در خصوص ترمیم ترک و شکستگی چراغ خودروها، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here