مایع ترمز یا روغن ترمز یک محلول حیاتی برای خودروها بشمار می‌رود. روغن ترمز وظیفه انتقال نیروی فشار پمپ هیدرولیک ترمز را به سیلندر ترمز دارد که در نهایت این فشار به لنت ترمز منتقل می‌شود و کاسه یا همان دیسک ترمز باعث کاهش سرعت حرکت چرخ‌ها می‌شود و در آخر آن‌ها را از چرخش بازمیدارد. روغن ترمز یا مایع ترمز یک سیال نسبتا پایدار به حساب می‌آید؛ از همین رو بسیاری از تعمیرکاران و صاحبان خودرو بر این باور هستند که هیچ وقت نیازی به تعویض روغن ترمز نیست. در ادامه به زمان‌هایی که می‌بایست روغن ترمز را تعویض کنیم می‌پردازیم تا از این به بعد با خودرو‌های ایمن‌تری را در جاده‌ها رانندگی کنیم.

زمانی که فشار روغن ترمز از حالت استاندارد خارج می‌شود؟

ابتدا باید این موضوع را بدانیم که روغن ترمز در عین حال که یک سیال پایدار به حساب می‌آید، نسبت به بسیاری از مسائل حساس یک محلول حساس بشمار می‌رود. روغن ترمز باید با حداقل تراکم در پمپ هیدرولیک ترمز استفاده شود؛ زیرا هرگونه تغییر فشار در فضای پمپ می‌تواند باعث ایجاد اختلال در سیستم ترمز خودرو شود. ایجاد حباب در محلول مایع ترمز، می‌تواند یک سناریو بد برای هر صاحب خودرویی باشد؛ از همین رو فشار پمپ هیدرولیک ترمز باید به صورت مرتب مورد بررسی قرار گیرد. متخصصان لوکاپرو به شما پیشنهاد می‌کنند که به صورت میانگین هر 50 کیلومتر فشار پمپ هیدرولیک ترمز را چک کنید. شما با استفاده از سرویس‌های تخصصی مجموعه لوکاپرو در خصوص چک‌آپ خودرو، می‌توانید با بهره‌گیری از جدیدترین دستگاه‌های دیاگنوستیک خودرو، فشار مایع ترمز یا همان روغن ترمز را اندازه‌گیری کنید و در صورتی که فشار از حد معمول بیشتر یا کمتر بود، اقدام به تعویض روغن موتور کنید. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم، حتما قبل از سفر با بهره‌گیری از خدمات تخصصی لوکاپرو فشار روغن ترمز و فضای پمپ ترمز را مورد بررسی قرار دهید، زیرا ممکن است روغن ترمز خودرو شما وضعیت مطلوبی برای حرکت در مسیر‌های طولانی نداشته باشد. از طرفی فشار استاندارد برای پمپ‌های ترمز در خودروهای مختلف، متفاوت است؛ از همین رو مطمئن شوید که افراد متخصص و با تجربه فشار روغن ترمز خودرو شما را بررسی می‌کنند.

قبل از شروع فصل زمستان و تابستان

یکی از دلایلی که باعث می‌شود روغن ترمز خودرو شما دچار تغییر فشار شود، تغییر دما است. متاسفانه هر روغن ترمزی برای هر فصلی مناسب نیست؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع فصول سرد سال یا قبل از شروع گرما، حتما روغن ترمز خودرو خود را به همراه روغن موتور مورد بررسی قرار دهید. از آنجایی که فصل زمستان در راه است و احتمال دارد که روغن ترمز خودرو شما مناسب این فصل نباشد، متخصصان ما پیشنهاد می‌کنند که از سرویس‌های تخصصی مجموعه لوکاپرو برای فصل زمستان استفاده کنید تا مطمئن شوید با خودرویی ایمن رانندگی می‌کنید. برای دریافت آگاهی بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات و سرویس‌های تخصصی لوکاپرو، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس بگیرید تا مشاورین ما به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here