همانطور که می‌دانید این روزها استفاده از پوشش‌های نانو سرامیکی یا همان گلاس کوتینگ در بین صاحبان خودروهای لوکس وارداتی بسیار رایج است. این پوشش‌ها با بهره‌گیری از مواد هیدروفیبیکی و مقاوم قادر هستند از رنگ بدنه خودروها را در برابر مواد شیمیایی و ضربات و فشارهای فیزیکی درجه اول محافظت کند؛ از همین رو یکی از خدمات و سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مجموعه لوکاپرو که این روزها طرفداران زیادی دارد، مربوط به پوشش‌های نانو سرامیکی می‌شود. سوالی که برای بسیاری در این حوزه پیش می‌آید این است که چه برندی در حوزه تولید این محلول‌های هیدروفیبیکی معتبر می‌باشد و بهتر است با توجه به وضعیت آب و هوای غالب در ایران چه برندی در حوزه پوشش‌های گلاس کوتینگ، محصولات مناسب‌تری تولید می‌کنند.
به طور کلی اگر بخواهیم برندهای معتبر موجود در بازار ایران را بررسی کنیم، به سه نام بر خواهیم خورد؛ سوناکس، ۹h و سرامیک پرو. از نظر متخصصان ما مواد بکار رفته در محلول‌های نانو این برندها برای آب و هوای اغلب مناطق ایران مناسب هستند. البته بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان ما محلول نانو سرامیک سوناکس مقاومت آنچنانی در برابر نور مستقیم آفتاب و گرما ندارد؛ از همین رو بیشتر پیشنهاد شده است که از محلول کوتینگ سوناکس برای محافظت از قطعات داخلی خودرو بکار رود. همانطور که احتمالا حدس زدید قیمت محلول سوناکس در بین برندهای معرفی شده ارزانترین است و البته همانطور که گفته شد این محلول بیشتر برای پوشش قطعات داخلی خودرو همچون داشبود و دکمه‌های روی فرمان استفاده می‌شود. برندهای ۹h و سرامیک پرو هر دو از سوی شرکت‌های آمریکایی عرضه می‌شوند که جزء بهترین برندهای حال حاضر در بازارهای بین‌المللی بشمار میروند. به صورت کلی برای استفاده از محلول نانو این برندها بر روی کل پیکره یک خودرو، مبلغی حدود ۴ میلیون تا ۷ میلیون تومان می‌بایست هزینه شود. این مبلغ بر اساس نوع رنگ و حجم بدنه اتومبیل مورد نظر و البته تعداد لایه‌هایی که پوشش گلاس کوتینگ سوار می‌شود، متفاوت است. البته اگر می‌خواهید کمتر هزینه کنید، می‌توانید از پوشش‌های نانو سرامیک سوناکس استفاده کنید که گزینه‌ی بدی برای خودروهای سفید رنگ داخلی بشمار نمی‌رود؛ هزینه استفاده از محلول نانو سرامیک سوناکس حدود ۲ تا ۳ میلیون است که آن هم بسته به تعداد لایه‌های استفاده شده در پروسه کوتینگ متفاوت است. البته همانطور که می‌دانید تمام محصولات این حوزه وارداتی هستند و قیمت آنها بر اساس نرخ روز ارز تغییر میکنند؛ از همین رو پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت سرویس‌های تخصصی مجموعه لوکاپرو با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان لوکاپرو با در نظر گرفتن نوع خودرو شما و نیازتان به شما راهنمایی‌های لازم را در حوزه خدمات خودرویی ارائه دهند. در نظر بگیرید تمام خدمات و سرویس‌های ارائه شده در مجموعه خودرویی لوکاپرو دارای ضمانت از طرف گروه تخصصی ما است و شما می‌توانید بر اساس مدارک ارائه شده، برای ترمیم و بازسازی رایگان پوشش‌های نانو سرامیکی به مجموعه خودرویی لوکاپرو مراجعه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم ویدئو کوتاه زیر را در خصوص نحوه قراردهی پوشش‌های نانو سرامیک بر روی خودرو مشاهده کنید.

یک دیدگاه

  1. با سلام .نهایت ماندگاری پوشش های سرامیک چقدره ؟ (با در نظر گرفتن شرایط نگهداری عالی و حرفه ای)برخی تا 8 سال رو عنوان می کنند برخی 5 سال و برخی میگن بیشتر از 3 سال نداریم ..

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here