همانطور که مطلع هستید یکی از دلایل افت قیمت خودروها، نقاشی مجدد قطعات بدنه آن‌ها است. در واقع بر اساس استاندارد‌ها و اصول از پیش تعیین شده در بازار خودروی ایران، رنگ‌آمیزی مجدد بدنه خودروها به معنی این است که اتومبیل مورد نظر دچار تصادف سنگین و حادثه‌ساز شده است؛ حتی اگر چنین موضوعی هم صادق نباشد، باز هم نقاشی مجدد بدنه اتومبیل‌ها باعث می‌شود قیمت آن‌ها به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند. این افت قیمت در خودروهای لوکس وارداتی بسیار شدیدتر است و در برخی خودروها ممکن است این سیر نزولی قیمت تا 100 میلیون تومان هم برسد. همین موضوع سبب شده است که تیم صافکاری و نقاشی لوکاپرو دست به کار شود و اقدام به ارائه خدمات رنگ کوره‌ای برای انواع اتومبیل‌های وارداتی کند.

رنگ کوره‌ای چیست و چگونه می‌تواند مانع افت قیمت شود؟

خدمات مربوط رنگ کوره‌ای در واقع یک مجموعه از عملیات‌های مختلف است که بر روی بدنه خودرو و قسمت آسیب دیده آن انجام می‌گردد. در این عملیات ابتدا قسمت آسیب دیده را با بهره‌گیری از سمباده‌های درشت صیقل می‌کنیم؛ همانطور که انتظار می‌رود در این مرحله رنگ قطعه به صورت کامل از بین می‌رود. سپس با بهره‌گیری از دستگاه‌های کالر متر ( Color Meter ) یا همان آنالیزور رنگ، عمق رنگ خودرو را در بخش‌هایی که هیچگونه آسیبی به آن وارد نشده، سنجیده می‌شود تا استاندارد رنگ‌آمیزی قطعات خودرو بدست بیاید. سپس رنگ پودری یا همان رنگ کوره‌ای با در نظر گرفتن کد رنگ بدنه اتومبیل ساخته می‌شود و بر روی قسمت آسیب دیده قرار می‌گیرد. پس از آنکه قطعه آسیب دیده رنگ را به خودش گرفت با بهره‌گیری از یک کاردک مخصوص رنگ به صورت یک دست بر روی قطعه پخش می‌شود. سپس قطعه آسیب دیده به کوره منتقل شده تا رنگ روی آن کاملا سریع خشک شود. این تسریع در روند خشک شدن رنگ باعث می‌شود پروسه نقاشی مجدد بدون هیچ نقصی صورت بگیرد و رنگ مجدد خودرو همانند رنگ اولیه آن شود. البته پس از پروسه خشک شدن رنگ در کوره، عملیات یکدست کردن رنگ هم بر روی قطعه آسیب دیده انجام خواهد شد. در پایان کار نیز متخصصان لوکاپرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های بافر یا همان دستگاه‌های پولیش، تمام بدنه خودرو را پولیش و واکس می‌زنند تا اگر نواقصی بر روی بدنه اتومبیل بجا مانده باشد، قابل بررسی شود. زمانی که خودرو آسیب دیده با بهره‌گیری از رنگ کوره‌ای صافکاری و نقاشی می‌شود، دیگر دستگاه‌های کالر متر یا همان آنالیزور رنگ قادر به تشخیص تفاوت میان عمق رنگ جدید با عمق رنگ اولیه نیستند و بر اساس همین موضوع گزارش کارشناسی، خودرو را بی‌رنگ معرفی می‌کند.
اگر شما هم مایل به بهره‌گیری از خدمات تخصصی لوکاپرو در حوزه صافکاری و نقاشی خودروها با استفاده از رنگ کوره‌ای هستید، می‌توانید همین امروز با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان و کارشناسان ما با بررسی دقیق اتومبیل شما، بهترین پیشنهاد را برای ترمیم قطعات آسیب دیده خودروتان به شما ارائه دهند. خدمات لوکاپرو فقط در خصوص خودروهای وارداتی انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here