تویوتا C-HR جدیدترین محصول کمپانی تویوتا در ایران است که اوایل امسال در کنفرانس خبری ایراتویا معرفی شد. تویوتا C-HR را می‌توان به عنوان یک خودروی شاسی بلند اسپرت شهری یاد کرد، که در سال ۲۰۱۶ تولید آن آغاز شده و طبق بررسی کارشناسان حوزه خودرو، تویوتا C-HR آمده است که جایی برای برند تویوتا در بازار رقابتی شاسی بلندهای کوچک اسپرت پیدا کند.
C-HR کوتاه شده سه کلمه Compact High Rider است که در واقع فرم و فلسفه این خودرو را به دنبال دارد. طبق نظر کارشناسان تویوتا C-HR رقیب اصلی نیسان جوک ، نیسان قشقایی و مزدا۳CX خواهد بود که در این خصوص باید گفت که نیسان جوک تا به امروز توانسته است بیشترین فروش را در بین خودرو‌های شاسی بلند کوچک ( کامپکت ) داشته باشد و این مورد در خصوص بازار ایران هم صدق می‌کند.

بررسی تویوتا C-HR
بررسی تویوتا C-HR

بررسی فنی تویوتا C-HR

پیشرانه‌های در نظر گرفته برای تویوتا C-HR از نوع ۱٫۲ لیتری، ۱٫۵ لیتری و ۲ لیتری هیبریدی می‌باشند اما در بازار آمریکا پیشرانه ۲ لیتری بنزینی نیز ارائه شده است. ایراتویا مدل‌های ۱٫۲ توربو و ۱٫۸ هیبریدی را قرار است در ایران عرضه کند و اما فعلاً تنها مدل ۱٫۲ لیتری توربو تویوتا C-HR توانسته در دو مدل تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل مجوز ثبت سفارش را دریافت کند.
تویوتا C-HR وزن حدودی ۱/۵ تن دارد که بر اساس پیشرانه‌هایی که برای آن در نظر رفته‌اند، به نظر می‌رسد خودرو کندی باشد ولی طبق کاربرد شهری که کمپانی تویوتا برای طراحی این خودرو در نظر گرفته است به نظر می‌رسد بازده نسبتا خوبی داشته باشد.
مهندسان و طراحان تویوتا، گیربکس CVT را برای C-HR در نظر گرفته‌اند، که طبق پیشرانه‌ی این خودرو به نظر می‌رسد تویوتا C-HR برای شتاب گیری اولیه بسیار مشکل داشته باشد و به نظر می‌رسد تویوتا C-HR در ابتدای مسافت خود، سرعت و شتاب بسیار کمی داشته باشد.
بر اساس آزمایش‌های اولیه‌ای که کارشناسان بر روی تویوتا C-HR انجام داده‌اند، نشان می‌دهد که شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو حدود ۱۱ ثانیه باشد که این مسئله به ما نشان می‌دهد؛ با اینکه تویوتا C-HR از پیشرانه نسبتا ضعیفی برخوردار است ولی بازده سیستم‌های داخلی این خودرو بسیار بالا است.

بررسی تویوتا C-HR
بررسی تویوتا C-HR

بررسی ظاهری تویوتا C-HR

تویوتا در طراحی C-HR سنگ تمام گذاشته است و تا به امروز توانسته است، نمره‌های بسیار خوبی از کارشناسان حوزه خودرو در خصوص طراحی ظاهری این محصول کسب کند.
بر اساس فرم ظاهری تویوتا C-HR، به نظر می‌رسد طراحان این خودرو از اصول طراحی آینده نگرانه
( Futuristic Design ) الگو گرفته اند، البته ناگفته نماند که فرم ظاهری جلو این خودرو بسیار به تویوتا RAV4 شباهت دارد.
در طراحی داخلی C-HR ، تویوتا فراتر از حد انتظار عمل کرده است و یک تریم داخلی بسیار زیبا و جذاب برای این خودرو طراحی کرده است. در طراحی داخلی تویوتا C-HR، شاهد داشبوردی با فرم نرم و خطوط حاشیه‌ای بسیار دقیق هستیم و همینطور صفحه نمایش بزرگ این خودرو که جلوه بسیار متفاوتی به تویوتا C-HR داده است. اگر تویوتا C-HR را با تریم داخلی اکسل خریداری کنید؛ می‌توانید یک نور ملایم و آرامش بخش در بین خطوط داشتبورد مشاهده کنید که در نوع خود بسیار جذاب است.
بررسی تویوتا C-HR

بررسی تویوتا C-HR

بررسی تجهیزات تویوتا C-HR

تویوتا C-HR بر پایه‌ی پلتفرم TNGA ساخته شده است و می‌توان گفت از نظر امکانات رفاهی و امنیتی بسیار برتر از رقیبان خودش است. تویوتا C-HR دارای سیستم ورود بدون کلید ( کیلس )، صندلی‌های گرم شونده و چراغ‌های جلوی LED هوشمند است و این فقط بخش کوچکی از امکانات این اتومبیل است، تویوتا برای این خودرو از به روزترین فناوری‌ها استفاده کرده است از جمله سیستم اتوپارک IPA و همچنین رادار‌های هشدار، نقطه کور ، بین خطوط و تابلوخوان را برای این خودرو در نظر گرفته است که در کل می‌توان گفت که امکانات و فناوری‌های این خودرو مانند تویوتا پریوس است که این اتومبیل هم بر اساس پلتفرم TNGA ساخته شده است.

بررسی تویوتا C-HR
بررسی تویوتا C-HR

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here