شرکت ایلیا‌موتور نخستین شوروم محصولات لوتوس انگلستان را همراه با معرفی دو مدل قدرتمند از خانواده الیز (Elise)این برند اسپرت‌ساز بریتانیایی در خیابان شریعتی تهران افتتاح کرد. شرکت ایلیا‌موتور دو مدل S و 220 CUP این محصول را برای عرضه در بازار کشور انتخاب کرده است.

lotus 4

Jonathan Stretton مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا برند لوتوس انگلستان مهمان ویژه این مراسم بود. محمد‌علی بصروی مدیرعامل ایلیا‌موتور از تلاش ایلیا‌موتور برای تبدیل شدن به بزرگترین نماینده لوتوس در منطقه خاورمیانه خبر داد.

lotus 1

شرکت لوتوس، توسط کالین چاپمن و کالین دیر که هر دو فارغ‌التحصیل از کالج دانشگاهی لندن بودند، در سال ۱۹۵۲ شکل گرفت. چهار حرف ابتدای لوگوی این شرکت از حروف ابتدایی نام کامل چاپمن، یعنی؛ آنتونی کالین بروس چاپمن گرفته شده‌است.
الیز برای اولین بار در سال 1996 به بازار معرفی شد و در آن زمان نام الیز از الیزا ؛ نوه مدیرعامل وقت لوتوس که همزمان مدیرعامل بوگتی نیز بود الهام گرفته شد.

lotus 6

بدنه این خودرو تماما از جنس فایبرگلس است و به صورت دست‌ساز ساخته می‌شود. این بدنه سبک روی شاسی تمام‌آلومینیومی سوار می‌شود.
لوتوس Elise S یک موتور ۱٫۸ لیتری با قدرت۲۱۷ اسب بخار دارد و شتاب صفر تا صد کیلومتر ۴٫۶ ثانیه ای لازم به ذکراست که قرارگیری موتور در وسط و تقسیم وزن عالی این مدل، هندلینگ مثال زدنی را برای آن به ارمغان آورده است.
مصرف سوخت این خودرو در سیکلت ترکیبی تنها 7.5 لیتر در 100 کیلومتر است.
مدل الیز کاپ R در واقع نسخه مسابقه ای الیز S می باشد که مخصوص پیست بوده و با قدرت موتور ۲۲۰ اسب بخار آماده جویدن آسفالت پیست می باشد!

lotus2

محمد علی بصروی ؛ مدیرعامل ایلیا‌موتور از امکان سفارش برند لوتوس با رنگ و اپشن های موردنظرمشتریان خبر داد و افزود: خودرو مورد نظر مشتریان طی ۲ ماه و نیم از سوی لوتوس انگلستان آماده عرضه می‌شود. خودرو‌های لوتوس که به بازار ایران می‌آیند به صورت اختصاصی برای مشتریان ایرانی ساخته می‌شوند.قیمت اولین محصولات لوتوس توسط ایلیا‌موتور با حدود قیمتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون‌تومان به مشتریان ایرانی ارائه خواهند شد.

lotus 3

lotus 7

lotus 8

lotus 9

lotus 10

lotus 11

lotus 12

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here