چند سالی است که مسابقات و تور‌های آفرود بیش از پیش در کشورمان رواج پیدا کرده است و هر ساله افراد زیادی برای شرکت در مسابقات آفرود توسط مجموعه‌های ورزشی و انجمن‌های اتومبیل‌رانی انتخاب می‌شوند؛ اما سوالی که برای خیلی از افراد پیش می‌آید این است که برای شرکت در مسابقات آفرود یا تور‌های بیرون از شهر مانند تور‌های کویرگردی، چه خودرویی باید داشته باشیم و اتومبیل ما چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
متاسفانه بسیاری از صاحبان اتومبیل‌های شاسی‌بلند یا کراس‌آور این نظر را دارند که تمام خودرو‌های شاسی‌بلند و دو دیفرانسیل مناسب مسابقات و تور‌های آفرودی هستند؛ اما مسئله‌ای به این سادگی‌ها هم نیست و برای رانندگی در مسیر‌های خارج از جاده و پر پیچ و خم، باید اتومبیلی آماده داشته باشید و از لوازم یدکی مخصوص آفرود برای اتومبیلتان استفاده کنید. تیم متخصص لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز جامعه امروزی ایران و همچنین اشتیاق صاحبان خودرو‌های دو دیفرانسیل برای شرکت در مسابقات و تور‌های آفرود، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات در خصوص ویژگی‌های منحصر به فرد اتومبیل‌های آفرودی کرده است.

شرکت در مسابقات آفرود

ارتفاع خودرو‌های آفرودی

برای اینکه بتوانید از مسیر‌های دشوار و پر پیچ و خم تور‌های آفرود گذر کنید، اتومبیلتان باید دست‌خوش تغییراتی شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تغییر ارتفاع و همچنین تنظیم جلو‌بندی آن است. مسیر‌ها در مسابقات آفرودی فقط به مسیر‌های خاکی ختم نمی‌شود و برای اینکه بتوانید از مسیر‌های آبی یا گلی گذر کنید باید ارتفاع اتومبیلتان را افزایش دهید. افزایش ارتفاع خودرو‌های افرودی با استفاده از کیت‌های مخصوص ارتفاع انجام پذیر است که با توجه به وضعیت مسیر‌های آفرود داخل کشور تیم متخصص لوکاپرو اقدام به واردات و عرضه این کیت‌های ارتفاع در کشور کرده است. کیت‌های تنظیم ارتفاع اتومبیل‌های آفرودی شامل فنر‌ها و کمک فنر‌های مخصوص می‌شود که شما با بهره‌گیری از آن‌ها قادر خواهید بود بر اساس نیازتان و المان‌های مسیر‌های آفرودی، اقدام به افزایش یا کاهش ارتفاع اتومبیلتان کنید. همچنین کیت‌های تنظیم ارتفاع مخصوص خودرو‌های آفرودی، باعث تقویت جلوبندی و سیستم تعلیق اتومبیل شما می‌شود که در نهایت با جذب بیشتر فشار‌ها و ضربات در زمان رانندگی، کنترل و هدایت خودرو را برای شما آسان‌تر می‌کند. برای تهیه کیت‌های تنظیم ارتفاع می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان ما بر اساس نیاز شما و همچنین نوع سیستم تعلیق اتومبیلتان، به شما مشاوره‌های لازم را ارائه دهند.

ارتفاع خودرو‌های آفرودی

از لوازم یدکی و قطعات مقاوم استفاده کنید!

به هیچ وجه قبل از تجهیز اتومبیلتان وارد مسابقات و تور‌های آفرود نشوید؛ زیرا ضمن آسیب رسیدن به خودرو، این امر می‌تواند بسیار خطرناک باشد و شما را متحمل خسارات جانی و مالی غیر قابل جبران کند. این موضوع را باید در نظر گرفت که مسیر‌های مسابقه‌های آفرود بسیار پر پیچ و خم و البته طولانی است و اگر شما قصد شرکت در این مسابقات یا عضویت در گروه‌های آفرود را دارید، بهتر است ابتدا اقدام به تهیه و نصب تجهیزات و لوازم یدکی مخصوص آفرود کنید. تیم متخصص لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز رانندگان خودرو‌های آفرودی در زمان رانندگی در جاده‌های سخت و دشتوار، اقدام به عرضه لوازم یدکی و تجهیزات منحصر به فرد این خودرو‌ها کرده است. برای تهیه لوازم یدکی خودرو‌های آفرود و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مسیر‌های آفرود، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا مشاورین ما راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

لوازم یدکی و قطعات مقاوم

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here