اگر شما هم جزء افرادی باشید که به سلامت پیشرانه خودرو خود اهمیت می‌دهید، حتما می‌دانید که استفاده از سرویس‌های موتورشویی به صورت منظم می‌تواند در سلامت قطعات پیشرانه اتومبیل شما تاثیر مثبتی داشته باشد. زمانی که شما از شوینده‎‌های تخصصی برای شستشوی قطعات موتور خودرو خود استفاده می‌کنید، در واقع رسوبت و آلودگی‌های اطراف قطعات از جمله سوپاپ‌ها را تمیز می‌کنید که این امر سبب می‌گردد تنفس موتور بهتر و سریع‎تر انجام شود و قدرت پیشرانه خودرو شما در گذر زمان کاهش پیدا نکند. موتورشویی هم مانند تعویض روغن موتور، باید هر چند وقت یک با انجام داده شود تا مقدار بازده موتور خودرو حفظ شود. از طرفی تجمع رسوبات و جرم‌ها در اطراف سر سیلندرها و سوپاپ‌ها، ضمن اینکه باعث کاهش عمر قطعات موتور می‌شود، مصرف سوخت اتومبیل شما را نیز افزایش می‌دهد؛ از همین رو متخصصان لوکاپرو با بررسی طیف گسترده‌ای از آلودگی‌های جمع شده در اطراف قطعات موتور، این امکان را فراهم ساخته‌اند تا صاحبان اتومبیل‌های لوکس وارداتی، بتوانند از خدمات تخصصی موتورشویی به صورت خشک و فشار قوی استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات تخصصی موتورشویی لوکاپرو می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا مشاورین ما با در نظر گرفتن نیاز شما، بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهند.

افزایش رسوبات خشک در فصل زمستان

در فصول سرد سال به دلیل کاهش ناگهانی دما در بسیاری از مناطق، رسوبات اطراف سوپاپ موتور به سرعت خشک می‌شود که این امر ضمن اینکه می‌تواند به رویه برنجی یا آلومینیومی سوپاپ و سیلندر خودرو آسیب جدی وارد کند. همین موضوع سبب شده است که متخصصان ما در مرکز کارواش لوکاپرو، سرویس‌های تخصصی در خصوص موتورشویی خشک در فصل زمستان در نظر بگیرند تا شما بتوانید با بهره‌گیری از آن‌ها، پیشرانه اتومبیل خود را مانند حرفه‌ای‌ها تمیز کنید.

مراحل موتورشویی خشک

ابتدا موتور را گرم کنید اما نه خیلی زیاد! خودرو را روشن کنید و اجازه دهید یک دقیقه درجا موتور آن کار کند. برای جلوگیری از مشکلات الکتریکی، ابتدا قطب منفی باطری و سپس قطب مثبت آن را قطع کنید. سپس تمام قسمت‌های برقی را با پلاستیک بپوشانید تا از تماس آن‌ها با مواد شوینده جلوگیری شود.
یک دستمال زبر و یک فرچه قوی بردارید و به سراغ جرم‌ها و رسوبات روی سطح موتور بروید و آن‌ها را به صورت کامل از بین ببرید، برای این کار می‌توانید از مواد از بین برنده این رسوبات هم استفاده کنید و کمی از آن‌ها را بر روی دستمال خود بریزید. در نظر بگیرید که به هیچ وجه از شامپو، مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی و دیگر شوینده‌های داخل منزل استفاده نکنید و فقط از شوینده‌های مخصوص موتور که به صورت اسپری عرضه می‌شوند استفاده کنید، شما می‌توانید این شوینده‌های تخصصی را از فروشگاه‌ها خریداری کنید.
بعد از نابودی کامل جرم‌ها و چربی‌های موتور، می‌توانید با یک دستمال مرطوب و فوم‌های شستشوی موتور، پوسته قطعات موتور را نیز تمیز کنید. پس از شستشوی کامل موتور، درب کاپوت را باز کنید تا موتور کاملا خشک شود و در آخر باطری را وصل کنید و قطعات الکتریکی را از پوشش آن‌ها جدا کنید. برای خشک شدن موتور به هیچ وجه از تابش مستقیم نور خورشید استفاده نکنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here