لکه گیری خودرو یکی از سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مراکز خدمات خودرویی است که در آن متخصصان این حوزه با بهره‌گیری از محلول پولیش مناسب و همچنین متدهای اصولی، اقدام به از بین بردن لکه‌های بدنه خودروها می‌کنند. پروسه لکه گیری با فرآیند خشگیری بسیار متفاوت است؛ از همین رو بهتر است لکه گیری با استفاده از پولیش‌های مخصوص انجام شود. یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های میان پروسه لکه گیری با خشگیری، نوع محلولی است که به عنوان پولیش در دو فرآیند استفاده می‌شود. در سرویس لکه‌گیری بدنه خودروها، پولیش نقش یک شوینده قوی را بر عهده دارد؛ از همین رو محلولی که به عنوان پولیش در این پروسه استفاده می‌کنیم، باید ویسکوزیته پایینی داشته باشد تا به خوبی با آب حل شود. از طرفی این پولیش ضمن اینکه باید ویسکوزیته یا همان گران‌روی پایینی داشته باشد، نباید خاصیت حل‌پذیری بالا داشته باشد؛ در غیر این صورت پولیش با رنگ بدنه خودرو حل شده و باعث ایجاد کدری و ماتی بر روی پیکره اتومبیل می‌شود. برای شروع پروسه لکه گیری ابتدا باید این موضوع را بدانید که این امر یک عملیات تخصصی به حساب می‌رود و بهتر است توسط افراد حرفه‌ای حوزه خدمات خودرویی انجام شود؛ اما اگر اسرار دارید که خودتان فرآیند لکه گیری را انجام دهید، برای انتخاب پولیش مناسب پیشنهاد می‌کنیم نکات زیر را در نظر بگیرید.
به اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی پولیش دقت کنید.
در پشت بسته محلول‌های پولیش استاندارد یک جدول وجود دارد. در قسمتی از این جدول کلمه Solvent یا Solubility نوشته شده است؛ اگر جلوی این کلمه عدد ۳/۱ یا ۴/۱ نوشته شده بود، بدانید که این پولیش مناسب لکه‌گیری بدنه اتومبیل‌ها نیست، زیرا خاصیت حلال پذیری بالایی دارد و ممکن است به رنگ بدنه خودرو شما آسیب جدی وارد کند. البته بهتر است قبل از خرید محلول پولیش با مشاورین ما در مرکز خدمات خودرویی لوکاپرو صحبت کنید تا بهترین نوع پولیش را برای لکه‌گیری بدنه خودروتان به شما پیشنهاد دهند.
ترجیحا از پولیش مایع استفاده کنید.
پولیش مایع یا پولیش شوینده، نوعی از محلول‌های پولیش است که به شکل مایع و معمولا به صورت افشانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پولیش‌ها ضمن اینکه ویسکوزیته پایینی دارند، برای استفاده از آن‌ها نیازی به آب هم نیست؛ زیرا خود پولیش با مواد شوینده و آب حل شده است. البته پیشنهاد می‌کنیم از دستگاه بافر یا همان دستگاه پولیش برای پخش کردن این نوع پولیش بر روی بدنه خودرو خودتان استفاده نکنید؛ زیرا با بخار شدن محلول پولیش در گرمای بدست آمده از چرخش سری دستگاه بافر، ممکن است دستگاه باعث ایجاد خط و خش و لکه بر روی رنگ بدنه خودرو شما شود.
اگر شما هم به فکر ظاهر بدنه خودرو خودتان هستید، می‌توانید همین امروز با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید تا متخصصان ما با بهره‌گیری از جدیدترین متدها، امور دیتیلینگ مناسب خودرو شما را برایتان به انجام برسانند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات تخصصی ما همچون سرویس لکه گیری پیشرفته، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here