همانطور که می‌دانید، پولیش زدن (Polishing) یک امر تخصصی است که با بهره‌گیری از محلول پولیش مناسب و دستگاه بافر یا همان دستگاه پولیش انجام می‌شود. ضمن اینکه متخصص می‌بایست پولیش مناسب رنگ خودرو را انتخاب کند، باید پد پولیش را بر اساس نوع آسیب وارد شده به بدنه خودرو برگزیند. پد پولیش که آن را در بازار به عنوان یدک یا سری پولیش نیز می‌شناسند یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در پورشه پولیش زدن است. به صورت کلی در حوزه دیتیلینگ 6 پد تخصصی پولیش داریم که 3 پد برای پخش کردن محلول پولیش و از بین بردن آثار سطحی است و 3 پد دیگر مربوط به آسیب‌هایی است که از لایه کوتینگ بدنه خودرو گذر کرده‌اند.
از سه پد که برای پخش کردن محلول پولیش و از بین بردن خط و خش‌ها و رنگ‌پریدگی‌های سطحی بکار می‌روند، دو سری مربوط به پولیش‌های قوی است که دارای لزجت یا همان گران‌روی بسیار بالا هستند و به نیمه شکل جامد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پد‌ها که زبر هستند و متریال پایه آن‌ها فوم قوی می‌باشد، معمولا با عنوان پد چسبی می‌شناسند. این پد‌ها قادر هستند با چرخش 500 تا 2500 دور در دقیقه، محلول پولیش را به خوبی بر روی سطح لایه اولیه رنگ بدنه پخش کنند. بافت این پد‌ها کوتاه هستند و کمترین اصطکاک را بین رنگ بدنه و دستگاه ایجاد می‌کنند.
پد‌هایی که برای رفع آسیب‌های عمیق استفاده می‌شود، معمولا بافت بلندی دارند تا بتوانند به لایه‌های زیرین کوتینگ نفوذ کنند. فوم یا پوست بره از جمله موادی است که با بهره‌گیری از آن‌ها این دسته از پولیش‌ها را تولید می‌کنند. پولیش کردن با این پد‌ها باید روی دور کم دستگاه انجام شود؛ در صورتی که سرعت دستگاه بافر با این پد‌ها زیاد باشد، قطعا رنگ خودرو دچار آسیب‌های شدید می‌شود. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که عملکرد این سه نوع پد مکمل عملکرد پد‌های فومی سطحی یا پدهای چسبی هستند؛ زیرا پس از اعمال پولیش بر لایه‌های دوم و سوم رنگ، می‌بایست با بهره‌گیری از پد‌های دسته اول، لایه کوتینگ رنگ بدنه خودرو نیز پولیش بزنیم تا هرگونه آسیب‌های سطحی و عمیق از بین برود.
برای اینکه پروسه پولیش و دیتیلینگ به خوبی انجام شود. می‌بایست در زمان انتخاب پد پولیش دقت کافی بخرج دهیم. در نظر بگیرید که پولیش زدن یک امر تخصصی است و بهتر است برای از بین بردن خط و خش‌های بدنه خودرو یا رفع آسیب‌هایی همچون رنگ پریدگی یا ماتی و کدری رنگ، بهتر است به متخصصان حوزه دیتیلینگ مراجعه کنید. مجموعه تخصصی لوکاپرو با در نظر گرفتن انواع آسیب‌های وارد شده به رنگ بدنه خودروهای لوکس وارداتی، این امکان را فراهم ساخته است که صاحبان این خودروها بتوانند در ایران از یک بستر مطمئن برای بهره‌گیری از خدمات دیتیلینگ و صفرشویی تخصصی استفاده کنند. در نظر بگیرید که تمام مواد و متریال استفاده شده توسط متخصصان تیم دیتیلینگ لوکاپرو از برندهای مطرح و معتبر جهانی بوده و شما می‌توانید بهترین نتیجه را از سرویس‌های تخصصی دیتیلینگ ما انتظار داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here