همه ما می‌دانیم هر خودرویی پس از مدتی استفاده، دچار افت قیمت شده و ارزش آن در بازار اتومبیل‌های دست دوم کاهش پیدا می‌کند. افت قیمت خودرو‌ها بر اساس شاخصه‌های متفاوتی اندازه گرفته می‌شود. یکی از خدمات تخصصی مجموعه لوکاپرو، کارشناسی خودرو‌ها و تعیین میزان افت قیمت خودرو‌های کارکرده است. بر اساس نظر متخصصان ما افت قیمت یک ماشین به عناصر مختلفی از جمله، وضعیت سلامت بدنه آن، میزان کارکرد، مدل و البته سلامت سیستم‌های داخلی آن خودرو بستگی دارد. البته همیشه به این سادگی‌ها نیست! عوامل مختلفی مانند قیمت دلار، میزان تعرفه‌ها و همچنین میزان استقبال مردم از خودرو، در تعیین ارزش و البته میزان افت قیمت اتومبیل‌ها تاثیرگذار خواهد بود؛ از همین رو از نظر کارشناسان ما، ارزش‌گذاری بر روی یک خودرو کارکرده باید توسط کارشناسان این حوزه و کاملا بی‌طرفانه صورت بگیرد. از نظر متخصصان لوکاپرو، هیچ‌گاه نمی‌توان قیمت یک خودرو را به صورت نقطه‌ای اعلام کرد و برای بهتر است از یک بازه حدودی برای تعیین ارزش یک اتومبیل استفاده کرد. شما نیز برای بهره‌مندی از خدمات تخصصی مجموعه لوکاپرو، در حوزه کارشناسی و تعیین افت قیمت خودرو‌های کارکرده، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.

افت قیمت خودرو

تشخیص رنگ‌شدگی بدنه خودرو

همانطور که می‌دانید یکی از عناصر تاثیرگذار بر روی قیمت اتومبیل‌ها در بازار روز ایران، سلامت رنگ بدنه خودرو‌ها و البته رنگ‌شدگی آن‌ها در هنگام صافکاری و ترمیم قطعات می‌باشد. از همین رو متخصصان ما در مراکز وابسته به لوکاپرو، اقدام به ارائه خدمات و سرویس‌های تخصصی در خصوص تعیین سلامت رنگ بدنه اتومبیل‌ها کرده‌اند. در مراکز کارشناسی رنگ لوکاپرو، وضیعت بدنه خودرو با بهره‌گیری از دستگاه‌های آنالیزور یا کالر متر بررسی می‌شود. در اغلب موارد عمق رنگ ناحیه آسیب دیده و دوباره رنگ شده، بیش‌تر از نواحی سالم خودرو است. در واقع زمانی که یک قسمت از خودرو مجددا رنگ می‌شود، رنگ‌دانه‌های آن ناحیه برجسته‌تر از نواحی دیگر خواهند بود. این موضوع باعث می‌شود آنالیزور رنگ یا همان کالر متر عدد بیشتری را نشان دهد. البته استفاده از دستگاه آنالیزور کافی نیست و برای تشخیص بهتر باید از متد‌های دیگر نیز استفاده کرد. متاسفانه بسیاری از اتومبیل‌ها به دلیل بهم‌ریختگی در زاویه رنگ‌آمیزی، دارای عمق رنگ یکسان در تمامی نواحی نیستند و از همین رو کارشناسان لوکاپرو از متد‌های دیگر نیز برای تعیین سلامت رنگ خودرو استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تخصصی لوکاپرو در خصوص تعیین سلامت و رنگ‌شدگی بدنه خودرو‌ها، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

تشخیص رنگ‌شدگی بدنه خودرو

تعیین سلامت سیستم‌های داخلی خودروها

وضعیت سلامت سیستم‌های داخلی خودرو مهم‌ترین شاخصه در پروسه قیمت‌گذاری آن‌ها است؛ زیرا اتومبیلی که دچار مشکلات فنی و تعمیرگاهی باشد، از نظر کارشناسان ما بسیار کم‌ارزش است. برای تعیین سلامت فنی خودرو‌ها باید شاخصه‌های متفاوتی از جمله، سلامت باتری، وضعیت کمک‌فنر‌ها و البته سلامت قطعات موتور بررسی شود. برای تعیین میزان افت قیمت خودرو‌ها بر اساس سلامت سیستم‌های داخلی آن‌ها، باید از دستگاه‌های دیاگ استفاده کرد. این دستگاه‌ها میزان تغییرات خودرو را نسبت به یک اتومبیل صفر کیلومتر مورد بررسی قرار می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات و سرویس‌های تخصصی ما در حوزه کارشناسی فنی خودرو‌ها، با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید. همچنین برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از دستگاه دیاگ می‌توانید ویدئو زیر را تماشا کنید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here