تیونینگ ( Tuning ) یکی از شاخه‌های مهم صنعت خودرو به حساب می‌آید. تیونینگ به مجموعه اموری گفته می‌شود که در آن اجزای بدنه اتومبیل و همچنین سیستم‌های فنی و داخلی آن در راستای بهبود عملکرد و همچنین به دلیل توسعه معیارهای ظاهری، دچار تغییرات می‌شوند. تیونینگ یا مادیفای خودرو باید بر اساس اصول و قواعدهای تعیین شده در صنعت خودروسازی انجام گردد، در غیر این صورت ممکن است تغییرات انجام شده در راستای تیونینگ اتومبیل، باعث کاهش بهره‌وری آن از نظر فنی شود و در طولانی مدت به سیستم‌ها و قطعات مختلف خودرو آسیب جدی برساند. متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن نیاز جامعه جوان ایران، برای اولین بار در کشور اقدام به ارائه خدمات تخصصی تیونینگ و مادیفای خودرو بر اساس استانداردهای جهانی کرده است. رعایت اصول و قواعد تیونینگ در سرویس‌های ارائه شده توسط تیم لوکاپرو، دلیل تمایز ما با دیگر مراکز خدمات خودرویی است. برای اینکه بیشتر با اصول و قواعد تیونینگ یا همان مایدفای اتومبیل آشنا شوید به شما خواندن مابقی این نوشته کوتاه را پیشنهاد می‌کنیم.
تیونینگ نباید با قوانین پلیس راهنمایی و رانندگی مغایرت داشته باشد.
اموری همچون ارتفاع زدن یا رنگی کردن بیش از حد شیشه‌ها، جزء مسائلی هستند که با قوانین پلیس راهنمایی و رانندگی ایران مغایرت دارند؛ از همین رو متخصصان ما بر این باور هستند که مجموعه عملیاتی که بر روی اتومبیل در چارچوب تیونینگ انجام می‌شود، باید از بر اساس استانداردهای پلیس راهنمایی و رانندگی باشد. حتی در برخی از موارد بکارگیری از قطعات یا تغییرات غیر اصولی در پروسه تیونینگ اتومبیل، می‌تواند باعث عدم انتشار برگه معاینه فنی برای خودرو شما شود. البته متخصصان ما همیشه راه‌حل‌هایی هم برای شما در نظر گرفته‌اند؛ به عنوان مثال بجای ارتفاع زدن می‌توانید از کیت‌های ارتفاع پنوماتیک عرضه شده توسط مجموعه لوکاپرو استفاده کنید و ارتفاع خودرو خود را بر اساس نیاز تغییر دهید. همچنین برای مسائلی مثل صدای نامتعارف اگزوز که ممکن است از نظر پلیس راهنمایی و رانندگی نوعی تخلف به حساب بیاید، راه‌حل داریم؛ استفاده از کیت‌های اگزوز ارائه شده از سوی تیم تیونینگ لوکاپرو این امکان را به شما می‌دهد که با بهره‌گیری از یک پنل کنترلی صدای اگزوز اتومبیل خود را تغییر دهید. برای خرید و نصب انواع کیت‌ها و قطعات تیونینگ اصلی خودروهای لوکس وارداتی، می‌توانید با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس حاصل بفرمایید.
تیونینگ نباید باعث کاهش بهره‌وری خودرو شود.
ما در حوزه تیونینگ خودرو، همیشه استفاده از بادی کیت‌های اورجینال و استاندارد را پیشنهاد می‌دهیم؛ زیرا کیت‌های بدنه‌ای که توسط خود کمپانی خودروسازی مورد تایید قرار گرفته است، این اطمینان را به ما می‌دهد که بر بهره‌وری اتومبیل اثر منفی نمی‌گذارد. در غیر این صورت بادی کیت‌ها می‌توانند تاثیر نامناسبی بر روی آیرودینامیک خودرو داشته باشند و با افزایش میزان مصرف سوخت و کاهش توان اتومبیل‌ها، بهره‌وری آن‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. همچنین اموری مثل برداشتن کات آف خودرو یا نصب توربوشارژر باید بر اساس اصول و استانداردهای تعیین شده از سوی کمپانی خودروساز صورت گیرد؛ در غیر این صورت می‌تواند به سیستم‌های داخلی خودرو آسیب جدی وارد شود. اگر شما هم به حوزه تیونینگ خودرو علاقه‌مند هستید و دوست دارید تغییراتی در جهت بهبود ظاهر یا شاخص‌های فنی خودرو خود انجام دهید، می‌توانید همین امروز با شماره‌های مندرج در وب سایت لوکاپرو تماس گرفته تا مشاورین ما به شما بهترین پیشنهادات را ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here