اگر از طرفداران مطالب منتشر شده در وبلاگ تخصصی مجموعه لوکاپرو باشید، حتما در خصوص اهمیت دیتیلینگ داخلی برای خودروهای لوکس وارداتی را به خوبی می‌دانید. پروسه دیتیلینگ داخلی خودروها شامل امور مختلفی می‌شود که به نگهداری صحیح از قطعات داخل کابین اتومبیل می‌انجامد. در این پروسه ضمن اینکه وضعیت ظاهری بخش‌های مختلف داخل کابین بهبود پیدا می‌کنند، جلو بسیاری از آسیب‌های وارد شده به قطعات داخلی نیز گرفته می‌شود. دیتیلینگ خودروها در فصل تابستان اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند؛ زیرا تابش مستقیم نور آفتاب می‌تواند باعث پوسیدگی و تخریب لایه‌های خارجی قطعات داخل کابین خودروها شود. از همین رو تیم تخصصی لوکاپرو با در نظر گرفتن طیف گسترده‌ای از متریال‌های استفاده شده در داخل کابین خودروها، اولین مرکز تخصصی دیتیلینگ خودروهای لوکس در کشور را راه‌اندازی کرده است. دیتیلینگ و یا همان صفرشویی داخل کابین اتومبیل‌های لوکس وارداتی، اصول و قواعد مخصوص خودش را دارد و برای اینکه نتیجه‌ی بهتری در پایان کار بدست بیاید، بهتر است متخصصان این حوزه از یک سری استاندارد‌های از پیش تعیین شده پیروی کنند.
اولین اصل و اساس یک دیتیلینگ حرفه‌ای، آنالیز و بررسی متریال بکار رفته در داخل کابین خودرو است. خودروهای لوکس وارداتی موجود در بازار ایران معمولا دارای طیف گسترده‌ای از مواد و متریال بکار رفته در قطعات داخلی هستند؛ از همین رو افرادی که قصد دارند در حوزه دیتیلینگ یا همان صفرشویی داخلی خودروها فعالیت کنند، باید بتوانند نوع مواد بکار رفته در بخش‌های متفاوت خودرو را تشخیص دهند تا در نهایت بتوانند بهترین مواد شوینده و نگهدارنده برای قطعات داخلی خودرو استفاده کنند. در نظر بگیرید که استفاده از مواد شوینده، پولیش یا واکس نامناسب در پروسه دیتیلینگ یا همان صفرشویی داخلی خودروها، می‌تواند به لایه خارجی قطعات آسیب جدی وارد کند و باعث ایجاد لکه‌، کدری، ماتی و یا حتی ترک‌خوردگی بر روی آن‌ها شود.
دومین موضوعی که متخصصان دیتیلینگ و صفرشویی خودروها باید بررسی کنند، مربوط به شناخت انواع مواد شوینده و نگهدارنده است. حال که افراد توانستند نوع متریال بکار رفته در داخل خودروها را شناسایی کنند، نوبت به شناخت مواد شوینده و نگهدارنده مناسب می‌رسد. در نظر بگیرید که این مواد از نظر قلیایی با هم تفاوت بسیاری دارند؛ از همین رو استفاده صحیح از مواد شوینده مناسب تاثیر مستقیم بر روی سلامت قطعات داخلی خودروها دارد. در بخش پولیش‌کاری و واکس زدن قطعات داخلی خودروها، انتخاب نوع دستمال یا یدک دستگاه بافر هم بسیار اهمیت دارد و متخصصان این حوزه باید توانایی تشخیص و جداسازی هر نوع بافت دستمال یا یدک بافر را داشته باشند. همچنین بهتر است قبل از انجام پروسه خشگیری، خطوط استریم لاینینگ داخلی را هم بررسی کنند ( در صورت وجود ) تا نتیجه حاصل شده در پایان کار از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.
متخصصان لوکاپرو با در نظر گرفتن تمام استاندارد‌ها و اصول دیتیلینگ یا همان صفرشویی داخلی خودروها، این امکان را فراهم کرده‌اند تا خودروهای لوکس وارداتی بر اساس معیار‌های تخصصی در مرکز خودرویی لوکاپرو سرویس شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از خدمات تیم دیتیلینگ ما، می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۳۹۸۸۸۷۹ تماس حاصل بفرمایید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here