همانطور که قبلا گفتیم؛ جلوبندی خودرو‌ها نقش اساسی در هندلینگ و کنترل خودرو‌ها را دارند و اگر قسمت جلوبندی خودرو دچار آسیب یا هرگونه نقصی شود، می‌تواند هندلینگ خودرو را دچار مشکل کند و حتی جان سرنشینان اتومبیل را با خطر رو به رو کند. از آن جایی که یکی دیگر از وظایف قسمت جلوبندی خودرو دفع ضربات و تحمل فشار در نا‌همواری‌های جاده است، بعد از مدتی که از اتومبیل خود استفاده می‌کنید، می‌توانید تغییر را در نحوه کنترل فرمان حس کنید، این به دلیل آن‌ است که جلوبندی خودرو شما دچار آسیب شده است و باید تعمیر یا به زبان ساده‌تر تنظیم شود.

The-front-of-the-vehicle

تنظیم برقی جلوبندی خودرو

اگر خودرو شما از سیستم ESP (( Electronic stability program )) یا در واقع سیستم کنترل پایداری الکترونیکی بهره‌مند است، معمولا با هشدار این سیستم متوجه خواهید شد که باید جلوبندی خودرو خود را تنظیم کنید. اگر از صاحبان خودرو‌های لوکس خارجی هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک متخصص برای تنظیم جلوبندی خودرو خود کمک بگیرید در غیر این صورت به هیچ وجه به افراد بی‌تجربه برای تنظیم جلوبندی خودرو خودتان اعتماد نکنید؛ زیرا سیستم ESP خودرو شما دارای کد گذاری‌های مخصوص برای آنالیز قسمت جلوبندی است و اگر فرد دچار اشتباه در تنظیم جلوبندی خودرو شما شود ممکن است سیستم ESP اتومبیل شما کاملا از کار انداخته شود.از این رو تیم متخصص و با تجربه لوکاپرو با استفاده از لوازم یدکی اصلی،خدمات تعمیر و یا تعویض جلوبندی انواع خودروهای لوکس را به شما عزیزان ارائه می دهد.
بعد از آنالیز و بررسی هشدار‌های سیستم ESP ، تعمیرکار خودرو شما طبق هشدارهای این سیستم به بررسی قطعات جلوبندی خودرو می‌پردازد که این قطعات شامل؛ چرخ‌ها، بلبرینگ، کمک فنر‌ها، سیبک، فرمان، دیسک ترمز‌ها، بازوی سگ دست و شاسی اتومبیل می‌شود که در بسیاری از خودرو‌های امروزی، اغلب این قطعات جلوبندی توسط دستگاه مخصوص و بدون دخالت مستقیم تعمیرکار تنظیم می‌شوند.

carcomputer

تنظیم مکانیکی جلوبندی خودرو

در خودرو‌هایی که قسمت جلوبندی آن‌ها با سیستم‌های آنالیزی درگیر نیست، تنظیم جلوبندی آن‌ها باید به صورت مکانیکی و تجربی انجام شود. اگر خودرو شما از این دسته اتومبیل‌ها است و حس می‌کنید که کنترل فرمان و هندلینگ خودرو‌ شما به درستی کار نمی‌کند و دچار مشکل شده است، در ابتدا باد لاستیک‌های اتومبیل‌ را بررسی کنید، زیرا در خیلی از موارد؛ باد لاستیک‌ها تنظیم نیست و نیازی به تنظیم کل جلوبندی خودرو وجود ندارد که البته در لغت نامه مربوط به وسایل نقلیه، لاستیک‌های خودرو نیز یکی از قطعات جلوبندی اتومبیل‌ها به حساب می‌روند. اگر با تنظیم باد لاستیک هندلینگ خودرو شما باز هم مشکل داشت و همینطور اگر در هنگام چرخش فرمان صدا از قسمت جلوبندی خودرو به گوش می‌رسد، اتومبیل شما نیاز به تعمیر یا به زبان ساده‌تر تنظیم جلوبندی دارد. در این مورد نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم که خودرو خود را سریعا به دست یک تعمیرکار متخصص برسانید و از رانندگی در مسافت‌های طولانی خودداری کنید؛ زیرا به دلیل تنظیم نبودن جلوبندی خودرو، احتمال وقوع حوادث و خرابی‌های بیشتر برای خودرو شما وجود دارد.
در خیلی از موارد تعمیرکار، برای تنظیم جلوبندی خودرو باید قطعاتی مانند؛ دیسک ترمز ، کمک فنر و … را تعویض کند ولی در اغلب موارد برای تنظیم جلوبندی، خودرو شما باید آچارکشی یا شاسی کشی مجدد شود که در این صورت هزینه تنظیم جلوبندی کاهش پیدا می‌کند.

vehicle

جلوبندی خودرو یکی از پر اصطحلاک ترین بخش ها محسوب می شود.تعمیر و یا تعویض جلوبندی خودرو های لوکس به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد.در تعمیر و یا تعویض جلوبندی بنز علاوه بر مهارت به لوازم و قطعات یدکی اصلی و با کیفیت نیاز است.از این رو تیم متخصص مکانیک لوکاپرو با بهره گیری از افراد با تجربه و با استفاده از لوازم و قطعات یدکی اصلی اقدام به ارائه خدمات تعمیر جلوبندی خودروهای بنز می نماید.در صورت نیاز با مشاوران ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here